CHECK CZECH FASHION  |

Tipy, jak vybrat správné sluneční brýle!

18. 6. 2015 |

Tipy, jak vybrat správné sluneční brýle!

Hurá, je tady konečně léto, mé neoblíbenější období v roce. Období, kdy na sobě nemusíte mít spoustu vrstev oblečení, období, kdy je světlo do devíti a i dny se tak zdají delší, a období, které přímo nahrává nejrůznějším výletům a dobrodružstvím, období pro mě na zážitky většinou nejbohatší. Zatímco v zimě se chráníme před mrazem a prochladnutím, v létě pak řešíme především ochranu kůže. O ochraně pokožky jako takové už byla řeč v předchozím článku, nyní bych se ráda zaměřila na ochranu očí.

Miluju sluneční brýle. Spojují totiž tři užitečné funkce.

1. Maskovací, kterou skvěle využijete, když máte občas kruhy pod očima, nemáte náladu na make-up a chcete jít do obchodu nebo na procházku se psem. Obrovské brýle to všechno zachrání.

2. Dále skvěle fungují jako módní doplněk. Málokdo vlastní sluneční brýle pouze jedny, většinou střídáme tvary, styly, barvy podle toho, co si zrovna bereme na sebe. I tomu nejjednoduššímu outfitu, bílému triku a černým kalhotám, dodají sluneční brýle šmrnc. Obzvlášť však miluju módní doplňky, které mají ale zároveň i praktickou funkci.

3. Praktickou funkcí u slunečních brýlí je ochranna. Brýle totiž mimo toto všechno chrání naše oči před škodlivým UV zářením a také pomáhají tomu, abychom zbytečně nekrčili obličej před sluníčkem a nevypadali tak ve čtyřiceti jako indiánská babička.

Spousta lidí ale často podceňuje jejich výběr a nechají se zlákat na dovolené plážovými prodavači nebo místní tržnicí a brýlemi za 5 eur, které sice slibují ochranný UV filtr, ale realita je trochu jinde. Myslím si, že do brýlí se stejně jako do kvalitní kožené kabelky nebo padnoucích jeanů vyplatí investovat, už jen proto, že spojují všechny tyto užitečné vlastnosti.

Sluneční brýle Dior

A tak jsem se rozhodla zkusit tentokrát vybrat sluneční brýle přímo v optice. Své vysněné jsem našla v GrandOptical. Za hlavní výhodu považuju to, že tu najdete v rámci konceptu Solaris opravdu velký výběr světových značek od Rayban, Gucci až třeba po Pradu. Navíc vám i brýle bezplatně upraví, pokud je potřeba, tak, aby seděly naprosto perfektně. Bezplatný servis se hodí u brýlí dost často, mám s tím bohaté zkušenosti jak u slunečních, tak dioptrických brýlích.

Nelehký výběr mi usnadnil velmi ochotný personál (postupnou vyřazovací metodou :D ), od kterého jsem se navíc dozvěděla dost užitečné rady. Třeba, že brýle byste neměli často nosit ve vlasech: povolují se jim takto nožičky, které často už pak ani nejdou přitáhnout. Když máte pocit, že vám brýle sedí nachlup přesně, máte je často příliš nalepené na obličeji, což není vhodné vzhledem k tomu, že položené těsně u nosu se vám následně při dýchání zamlžují.

Nakonec jsem se rozhodla pro krásky od značky Dior. Vzhledem k mému drobnému kulatému obličeji jsem si vybrala středně velké obruby a s prodejní asistentkou jsme se shodly, že mým světlým vlasům bude nejvíce slušet černá barva skel s tónováním do modra. Favoritů jsem měla více, ale tyto mě na první pohled zaujaly svým nádherným a pečlivým propracováním straniček.

Pokud zvolíte brýle s barevnými straničkami, nemusíte je striktně ladit s barvou vašeho oblečení a omezovat se tak pouze na některé barevné kombinace. Jelikož ale nosím modrou v poslední době často, myslím, že budou skvěle ladit k džínové bundě nebo třeba k mému tmavě modrému trenčkotu.

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow