CHECK CZECH FASHION  |

3 kroky pro dokonale hladké nohy

16. 7. 2015 |

3 kroky pro dokonale hladké nohy

Sezóna šortek a sukní je tady, a tak je nejvyšší čas oprášit všechny zbraně v boji za dokonale hladké nohy. I když to může vypadat jako nelehký úkol, ve skutečnosti postačí, když budete pravidelně opakovat následující 3 kroky.

1. Depilace

Ačkoliv se o trendy obecně zajímám, návrat chlupatých končetin jde zcela mimo mne. Nohy pravidelně depiluji pomocí žiletky nebo depilačního krému a v období léta přidávám i epilaci. Rozdíl ve dvou zmiňovaných technikách je především v tom, že prostřednictvím depilace se člověk zbavuje jen viditelné části chloupků, kdežto díky epilaci je odstraní i s kořínky. Nejsem velkým příznivcem strojků, a tak nohy nejčastěji depiluji pomocí voskových pásků. Oblíbila jsem si ty od značky Veet, se kterými se díky přiměřeně velké ploše vosku pracuje skvěle.

3 kroky pro dokonale hladké nohy

2. Peeling

Co znamená peeling vysvětlovat určitě nemusím. Je ale na místě říci, že je tento bod péče o pokožku dost často opomíjen. Doporučuji proto umístit tubu s peelingovou směsí na viditelné místo ve sprše nebo na okraji vany, aby nebylo možné na ni nenarazit. Osobně jsem si zamilovala voňavý samo-konzervační peeling Lush, který na tělo aplikuji zhruba jednou za 10 dní.

3 kroky pro dokonale hladké nohy

3. Hydratace

Aby byla pokožka nohou dostatečně vláčná a jemná, je třeba ji pravidelně hydratovat. Vždy, když vylezu ze sprchy, aplikuji na ně dostatečné množství hydratačního krému, másla nebo oleje. Momentálně je mé koupelně vévodí tělové máslo Au Lait. Pokud se v průběhu dne zastavím doma, dost často před dalším odchodem nohy natřu olejem. V tomto případě jsem si oblíbila oleje značky Victoria’s Secret, které nohám dodají i velmi jemný třpyt.

3 kroky pro dokonale hladké nohy

+ Lakování

Třešinkou na dortu v péči o nohy je pak lakování. Léto je jako stvořené k volbě odvážných barev, a tak jsem i já při své nedávné návštěvě pedikúry The Nail Shop Újezd sáhla po výrazné žluté. Domů jsem si navíc odnesla hned několik různě barevných laků, které během letních dnů moc ráda střídám.

3 kroky pro dokonale hladké nohy

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow