CHECK CZECH FASHION  |

8 netradičních míst, které musíte v New Yorku navštívit! / #ccftravels

19. 7. 2015 |

8 netradičních míst, které musíte v New Yorku navštívit! / #ccftravels

Dva týdny v New Yorku utekly jako voda a já mohu s klidným svědomím říct, že jsem si je užila naplno. Možná bych je označila za dva nejlepší týdny mého života! Až tak to bylo báječné. A proto jsem pro vás připravila seznam 8 ne až tak tradičních, ale za to o poznání báječnějších míst, které musíte v New Yorku navštívit!

1. High Line

High Line kdysi bývala trasa vyvýšeného nadzemního metra (nejvíc hlasitého metra, jaké jsem kdy slyšela!) vedoucí skrz čtvrť Chelsea. V roce 1999 začala přestavba kolejnic v originální městský park, který se k dnešnímu dni pyšní délkou 2,33 km a jeho budování pokračuje. Není nic hezčího, než se procházet mezi budovami umělecké čtvrti Chelsea a představovat si, jaké by to bylo bydlet v jednom z přilehlých apartmánů… (Kliknutím na fotografii snímek zvětšíte! :))

2. Chelsea Market

Až budete mít hlad, z High Line můžete slézt na 16té ulici a navštívit místní Chelsea Market, který je něco mezi tržištěm místních designérů a spoustou restaurací pod jednou střechou. Pokud jste milovníci mořských potvor, určitě musíte do The Lobster Place na humra! Dejte si toho nejmenšího za $16 a k tomu bramborovou placku, bohatě postačí. Pokud fandíte mexické kuchyni, na doporučení Loli zajděte na tacos do LOS TACOS No.1. Návštěvu musíte zakončit domácími nanuky v People’s Pop již zase zpátky na High Line!

3. Bite Beauty Lip Lab

Chcete jedinečný zážitek a originální suvenýr z vaší cesty za oceán? Pak se jednoznačně musíte objednat do Bite Beauty Lip Lab na Prince Street, kde si můžete na míru vyrobit vlastní rtěnku! No není to BOŽÍ? Již brzy se na Check Czech Fashion můžete těšit na reportáž z návštěvy! :)

4. Battery Park

Podvečerní procházka podél břehu řeky Hudson, kterou zakončíte v nádherném Battery Parku je povinností! Budete nadšeni. :)

5. Coney Island

Už odmalička jsem si přála jet na horské dráze (asi díky seriálu Krok za krokem!). No a kde jinde si svůj dětský sen splnit než v Luna Parku na Coney Island? S Pólem jsme si koupili 4 hodinový náramek na neomezenou jízdu na většině atrakcí za skvělých $35 a řádili jsme jak malé děti! Určitě musíte zkusit dostihy Steeplechase (OMG!) a Air Race, protože lítat vzhůru nohama je prostě boží! PS: Nezapomeňte se pak stavit na Hot Dog u Nathan’s Famous.

6. Brooklyn Bridge Park

Přejeďte Brooklyn Bridge na kolech (absolutně skvělý zážitek!) a zastavte se v Brooklyn Bridge Parku, odkud je úžasný výhled na panorama mrakodrapů a skvělé místo pro památeční fotky :)

7. Brooklyn Botanic Garden

Do botanické zahrady v Brooklynu jsme se vydali na kolech. Po příjezdu jsme ale zjistili, že v pondělí mají zavřeno (áchjo!), ale jelikož jsme tam opravdu chtěli, vydali jsme se tam ještě jednou v úterý. Na místě nám bylo řečeno, každé úterý je vstupné zdarma! :) No paráda! Zahrada je opravdu nádherná. Nejvíc mě okouzlila místa, která byla bez zásahu člověka a flóra si prostě rostla a dělala, co chtěla. Nádhera!

8. Herald Square a trhy Broadway Bites

Na „Heralda“, jak jsme s vtipem říkávali, jsme během naší návštěvy NYC zavítali hned několikrát. Byl to takový rozcestník a zároveň na něm během letních měsíců probíhal pouliční festival dobrého jídla a pití s názvem Broadway Bites! Pokud se tedy do New Yorku chystáte v době festivalu, rozhodně nesmíte vynechat. Pozor, berou většinou pouze hotovost!

Všechny obdelníkové fotografie byly pořízeny skvělým Olympus OM-D E-M10, čtvercové pak iPhone 5s.
Fotografovala Bárb Drašnarová a Pavel Kyzivát.

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow