CHECK CZECH FASHION  |

Léto v kabelce

1. 7. 2015 |

Léto v kabelce

Výbava ženské kabelky je pro muže až nepředstavitelná a nepochopitelná. Má kabelka je vlastně taková přenosná minikancelář. A mění své složení v závislosti na jednotlivých ročních obdobích. Co se v ní ukrývá v létě?

Je to jako u auta. Každá ženská kabelka má svou základní výbavu: klíče, peněženka, telefon, lékárnička (ibalgin, náplasti, antikoncepce a další), lesk na rty či rtěnka (nebo dokonce celá kosmetická taštička), diář, pudr, voňavka, hřeben.

A co přibaluju k této základní výbavě do kabelky v létě, abych přežila i v tom největším parnu?

1. Tonikum ve spreji

Neocenitelný pomocník ve chvíli, kdy se vám potí obličej a potřebuje trochu osvěžit. Vyrovnává pH pleti a navíc zahalí do příjemné vůně. Já miluju Mimosa Champagne Tonique od Éminence Organics, ale skvělě také poslouží termální voda ve spreji od Avéne.

2. Suchý šampon

V létě se potíte i na hlavě. A tak se vlasy více mastí a vy máte tendence je mýt mnohem častěji, pro „fresh“ pocit. Není to ale úplně dobře, protože i častým mytím se vlasy mastí více a více. Ve chvílích, kdy vám přijde, že máte vlasy zmaštěné a zplihlé skvěle poslouží suchý šampon. Vyzkoušela jsem jich už spoustu a ne každý byl úplně vyhovující. Oblíbila jsem si suchý šampon FRESH.HAIR od Kevin Murphy, který mastnotu skvěle vytáhne, vlasy nadzvedne a to příjemným způsobem bez jakéhokoli pocitu ulepenosti.  A mini balení do kabelky je praktické.

3. Opalovací krém

Jasně, nikdo nechce tahat opalovací krém v kabelce, nejdu přece na pláž. Ale malé balení od Daylong s SPF 25 v ní ani nepocítíte a věřte, že mít tohohle šikovného pomocníka s sebou je opravdu dost užitečné. Namažte ramena, pokud popíjíte kávu na zahrádce vaší oblíbené restaurace nebo trávíte den běháním po městě ze schůzky na schůzku. Sluníčko je totiž dost zrádné a platí, že lepší je být řádně vybaven a připraven. ;) U mě je nejkritičtější partií nos, takže se mažu nejen ráno denním krémem s ochranným faktorem, ale i během dne „domazávám“ za běhu. Nechci totiž vypadat jako sob Rudolf (v lepším případě).

4. Vlhčené ubrousky

Sláva tomu, kdo je vynalezl. Léto miluju, ale naprosto nesnáším neodybtný pocit ulepenosti. Díky vlhčeným ubrouskům se vedra dají snášet mnohem lépe. Ať už na ruce, obličej, nebo jiná místa podle potřeby. A prozradím vám, že je často používám během dne třeba i na ušpiněné boty.

5. Osvěžující pitíčko

Jasně, voda je super a nejlepší pomocník k uhašení žízně. Pokud ale zrovna nemáte chuť pít hektolitry vody denně, ale dát si něco osvěžujícího, ale zároveň chutného, ve vedrech jednoznačně doporučuji vychlazenou kokosovou vodu. Koupíte třeba v síti DM značky Alnatura v tomhle fajn malém balení tak akorát do kabelky. A pokud máte rádi smoothies a vlastníte blender, ráda ji míchám i se sezónním ovocem. Můj oblíbený mix v létě je kokosová voda, hrst jahod, banán a hrst rybízu.

Tip! Pokud střídáte různé kabelky týdně podle barvy vašeho outfitu a vadí vám neustále přesunovat všechny věci (už kolikrát se mi stalo, že jsem v jedné z kabelek zapomněla peněženku a byla pak celý den bez dokladů a peněz), doporučuji pořídit organizér do kabelky. Je to taková kabelka v kabelce, kterou jednoduše přemístíte a nemusíte se strachovat, co jste doma zase zapomněly.

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow