CHECK CZECH FASHION  |

3 tipy, jak dosáhnout maximálního objemu vlasů!

20. 8. 2015 |

3 tipy, jak dosáhnout maximálního objemu vlasů!

Objem vlasů je téma číslo jedna jak krátkovlasé i dlouhovlasé, muže i ženy. Ale taky předmětem různých reklamních triků, jejichž výsledkem jsou slepené vlasy od tužidel pro objem a zplihlý účes, který působí mastně již první den po umytí. Za dlouhou dobu, co se snažím, abych mým extra jemným vlasům dodala na vzdušnosti, už jsem také několikrát naletěla. A tak bych se s vámi ráda podělila o tipy, na které jsem postupem času přišla.

1. Výběr správného kartáče

Vše začíná už u volby kartáče, kterým si rozčesáváte a foukáte vlasy (ano, pokud máte vlasy tak jemné jako já, foukání se prostě nevyhnete). Na rozčesávání bych už nepoužívala nic jiného než Tangle Teezer. Tenhle král mezi kartáči totiž vlasy při rozčesávání netahá a zbytečně vám tak nevypadají vlasy, které se třeba jen přes noc zacuchaly, ale jinak jsou naprosto zdravé. Pro foukání pak volte kulatý kartáč. Čím větší průměr, tím lépe. A nejlépe pak i vyrobený z takového materiálu, které drží teplo a vlasy vám tak lépe vytvaruje. TIGI Bedhead jsem si dovezla z USA a byla to jedna z mých nejlepších investic!

3 tipy, jak dosáhnout maximálního objemu vlasů!

2. Vlasová kosmetika pro objem

Vlasová kosmetika je kapitola sama o sobě, o kterých bych mohla napsat asi desítky článků a stále by to bylo málo. Za ta léta jsem se přesvědčila, že produkty na objem z drogerky většinou napáchají více škody než užitku. Vlasy často slepí, zmastí, a co na první pohled nepoznáte: zanášejí vlasovou pokožku nejrůznějšími chemikáliemi, a ta je pak nepropustná, nedýchá, vlas vyrůstá zbytečně ztenčený a ne v lesklosti, v jaké by normálně zdravý vlas vyrostl. A nebo nadměrně vypadávají. A pokud si myslíte, že stačí koupit „šampon bez silikonů“, pak vězte, že silikony rozhodně nejsou to jediné zlo. Nicméně, dost o složení výrobků – kdo se o svoji hřívu stará, časem zjistí, že se vyplatí investovat do sice trošku dražších, ale o to kvalitnějších produktů.

3 tipy, jak dosáhnout maximálního objemu vlasů!

Já jsem si v poslední době oblíbila australskou značku Kevin Murphy a nedám dopustit na svoji svatou trojici pro objem – šampon Angel.Wash, kondicionér Angel.Rinse a naprostý zázrak Anti.Gravity. Konkrétně třetí jmenovaný produkt voní nádherně po levanduli (a přenese vás někam daleko do Provence), stačí kapička do vlhkých vlasů, vyfénovat kulatým kartáčem a znatelný objem vykouzlíte během pár minut. Anti.Gravity vlasy krásně nadzvedne od kořínků, ale rozhodně je nezatíží a vy máte fresh pocit celý den.

3. Jak na správné fénování

Třešničkou (neméně důležitou) na dortu vlasové péče je pak správná volba fénu. Přiznám se, že netuším, zda iontové fény jsou pouze marketingový tah nebo opravdu fungují, ale od té doby, co jsem svůj první dostala k narozeninám, už bych fén bez iontové technologie nechtěla. Obecně mi přijde, že vlasům dodává na lesklosti, i když je foukáte horkým a ne studených vzduchem.

3 tipy, jak dosáhnout maximálního objemu vlasů!

Mým neocenitelným pomocníkem je momentálně Rowenta Infini pro Volume, a jak už má v názvu, tenhle fén je zkrátka koncipovaný pro ty, kteří chtějí dosáhnout maximálního. Kromě iontové technologie nechybí ani tři super nástavce (já nejvíce využívám spodní dva, které mi skutečně krásně nadzvednou vlasy od kořínků). A nemůžu nezmínit (ok, tohle s objemem sice nesouvisí, ale..), že je i neuvěřitelně tichý, takže v koupelně můžu při fénování dokonce poslouchat svůj ranní playlist! ;)

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow