CHECK CZECH FASHION  |

Ekologie v módě a nová kampaň H&M

27. 9. 2015 |

Ekologie v módě a nová kampaň H&M

Zatímco před pár lety byla ekologie v módě výsadou pouze malé skupiny spíše menších značek a tak trochu alternativní postoj, je skvělé, že dnes už je téměř standardem a nutností i pro velké řetězce. Ekologie je čím dál více skloňována a nabývá v dnešní společnosti velkého významu v rámci trvale udržitelného rozvoje a ochrany naší planety.

Možná jste zaregistrovali již pár kampaní větších módních řetězců. Po tom, co spousta z nich přišlo s eko kolekcemi oblečení, nyní o sobě dalo dost výrazně vědět H&M, které nabádá své zákazníky k tomu, aby své staré oblečení recyklovali. A co více, snaží se ve svých prodejnách po celém světě zavést recyklační centra, kde staré nechtěné oblečení použijí k výrobě nového. Věděli jste, že zrecyklováním pouhého jednoho trička ušetříte 2,100 litrů vody?

A ačkoli jsou další cesty, jak recyklovat staré oblečení (dětské domovy, sběrné kontejnery, atp.), my dáváme za tuto kampaň rozhodně palec nahoru. Aneb, jak je řečeno v tomhle skvělém videu „There are no rules in fashion but one. Recycle your clothes.“

Tahle kampaň nás hodně baví!

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow