CHECK CZECH FASHION  |

Mari / Lady in black

12. 9. 2015 |

Můj návrat z USA byl tentokrát krušný. Jetlag mě postihl opravdu maximálně a hned na druhý den mě čekaly schůzky a pracovní povinnosti, takže jsem v noci datlovala to-do listy do mobilu a vyřizovala emaily, abych pak přes den zívala na všechny okolo úplně bez energie. Svůj poněkud unavený look jsem se snažila dohnat alespoň pohodlným, ale přesto elegantním outfitem: konečně nastala sezóna mých oblíbených sukní do pasu, na které bylo přes léto moc horko! :)

PS: Tuhle modrou krásku jsem si dovezla jako suvenýr a v kombinaci s černou a bílou ji naprosto miluju!

/ My return from the US was a bit harsh this time. I suffered from jetlag a lot and very next day after my „comeback“ was full of meetings and work so I spent the night creating to-do lists and responding to emails and the day yawning all around and totally without energy. I tried to improve my rather tired look at least by wearing comfy yet elegant outfit: finally, the season of hight-waisted skirts (that were too warm to wear during summer) has begun! :)

PS: This royal blue baby is my summer souvenir and I love it combined with black&white!

shirt by Mango via Freeport / skirt by Orsay / bag by Ralph Lauren / heels by New Look / necklace by Yania Creations / bracelet by DYRBERG/KERN

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow