CHECK CZECH FASHION  |

Víkend v Miláně / #ccftravels

30. 9. 2015 |

Víkend v Miláně / #ccftravels

Už to bude více než rok, co jsme byly s holkama objevovat v Miláně #aperitivomoment. Nyní jsem se do evropské „Mekky“ módy vydala podruhé s cílem omrknout místní památky, užít si babí léto a dovézt si domů spoustu italských oliv, sýrů a prosciutta!

Vyrazit na začátku babího léta do Milána mi přišel (a stále přijde) jako jeden z nejlepších nápadů! Propásla jsem sice (nechtěně) #MBPFW, ale užila jsem si poslední ryze letní dny ve skvělé společnosti mých přátel, italského prosciutta, sýrů, oliv, dobrého Prosecca a báječného městského tepu, který je pro Miláno charakteristický!

Jak cestovat do Milána?

Do Milána velmi často seženete levné letenky! Tam i zpět se kolikrát dostanete už za 1 000,- Kč a to se rozhodně vyplatí! Naposledy jsme letěli s EasyJet a oproti jiným nízko nákladovým leteckým společnostem si je nemohu vynachválit. Zejména pro komfortní sedačky a klasické kabinové zavazadlo v ceně základní letenky. Z letiště můžete zvolit buď vlakovou nebo autobusovou dopravu do centra Milána přímo z letiště. Jízdenka na MHD na 48 hodin stojí něco málo přes 8 Eur.

Kde bydlet v Miláně?

Asi bych už v zahraničí nebydlela jinak než přes Airbnb. Pokud víte o cestě hodně dopředu, dají se zde najít opravdové poklady! Tentokrát jsme ve 4 bydleli v úplně novém bytě, který měl dvě ložnice, dvě koupelny a velký obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem. Cesta do centra nám trvala přímou tramvají asi 20 minut. Čím více vás cestuje, tím je ubytování přes Airbnb (rozpočítáno na osobu) levnější.

Co podniknout v Miláně?

Navštívit Piazza del Duomo a samotné Duomo je nutností! Určitě si jej obejděte kolem dokola a vyšlápněte si i schody na jeho střechu – je to nádherný zážitek! Za cestu po svých zaplatíte asi 8 Eur za jednu osobu.

Hrad Sforzesco a jeho přilehlý park je nádherná procházka na celé dopoledne. Vezměte si pohodlné boty (ne jako já nové loafers!) a pořádnou svačinu, kterou si můžete užít u jezírka, které se v parku nachází.

Navigli district jsou kanály navržené Leonardem Da Vinci a je to u nich naprosto úžasné! Můžete jen tak relaxovat na dřevěném molu, které vede podél jednoho z kanálů, nebo si projít stánky místních umělců podél kanálu druhého. Najdete zde i velké množství různorodých kaváren (třeba Sofa Cafe!), bister (určitě dojděte až na konec kanálu do Mercato Metropolitano) a vináren (například Il Vinaccio, což je snad jediný podnik, kde vám nenamíchají Aperol Spritz).

Cafe Marc Jacobs (klik!) kousek od Piazza Del Duomo  je skvělé místo na večerní drink, v jehož ceně (10 Eur) máte i báječný samoobslužný studený bufet italských specialit!

10 Corso Como je multibrandový butik luxusních značek, který najdete v moderní části Milána. Rozhodně sem musíte zajít na výbornou kávu, kterou si vychutnáte v rostlinami porostlém vnitrobloku!

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow