CHECK CZECH FASHION  |

Dirty Deal aneb špatný vTTIP

25. 10. 2015 |

Dirty deal aneb špatný vTTIP

Každá mince má dvě strany. Všechny nové informace se proto snažím přijímat s kritickým okem a nevěřit všemu, co nám média předsouvají. A obzvlášť v případě politiky je tento přístup na místě.

Slyšeli jste o TTIP aneb Transatlantickém obchodním a investičním partnerství? Tato smlouva o volném obchodu mezi EU a USA by měla na jednu stranu znamenat finanční přínos, má však ale také spoustu odpůrců, kterým je trnem v oku netransparentnost, jež ohledně této smlouvy panuje, jelikož by měla pravděpodobně posílit pozici nadnárodních korporací a v konečném důsledku vést ke zhoršení kvality potravin, životního prostředí a ztrátu mnoha milionů pracovních míst

Minimálně k zamyšlení je, že abyste si mohli znění tento „supertajné“ úmluvy přečíst, musíte být europoslanec a můžete tak učinit pouze v ostře střežené bruselské čítárně. A to se nelíbí spoustě jednotlivcům i organizacím, které se domnívají, že smlouva, která se pravděpodobně dotkne každého z nás, by měla být vyjednávána pod dohledem veřejnosti.

Dirty deal aneb špatný vTTIP

Do celosvětového boje proti TTIP  (protože je stále šance, že dohoda nakonec nevzejde v platnost) se zapojil i LUSH ve spojení s návrhářkou Vivienne Westwood. Na trh uvádí limitovanou edici mycího prášku Dirty Deal, jehož obal navrhla sama Vivien a ve 22 baleních (z toho 2 z nich v ČR!) dokonce najdete její vlastnoruční podpis! Veškerý výtěžek z prodeje půjde na konta organizací bojujících proti TTIP. A musím říct, že alternativa ke sprchovému gelu je to víc než příjemná (a voňavá). ;)

Spláchněte ze sebe vztek a špínu a podpořte organizace, které proti TTIP aktivně vystupují. Showder Dirty Deal můžete zakoupit na stránkách LUSH a pár posledních kousků najdete i na nově zrekonstruované prodejně!

#NoTTIP

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow