CHECK CZECH FASHION  |

5 svíček pro dlouhé podzimní večery

19. 11. 2015 |

5 svíček pro dlouhé podzimní večery

Musím se přiznat: jsem pyromanka! Nepleťte si mě ale s dívkou, která si zahrává s ohněm a točí okolo sebe zapálenými poikami. Já se vyžívám ve svíčkách. Miluji pozorování plamínku s hrnkem dobré kávy v ruce, objevování nových vůní a vymýšlení, co provedu s krásným ale vypáleným kalíškem. Nahlédněte tedy ke mně domů a podívejte se, jaké svíčky si užívám na podzim!

Podzim je pro mě období, které věnuji domovu. Dny se krátí, slunce nesvítí až tak dlouho a já si opět užívám naši sedačku a vyhřáté místo u konferenčního stolku hned u okna. Podzim je pro mě domov, láska, teplo a pohoda. A k tomu všemu patří svíčky. Podívejte se na moje stálice, ale i na kousky, které mi pošťák přivezl teprve před pár týdny.

(Pro popis vůně najeďte kurzorem myši na fialový název dané svíčky podtržený tečkovanou linkou.)

1. Skandinavisk

Skandinávský design je můj šálek čaje. A jeden z mých nejoblíbenějších e-shopu je, světe div se, Nordic Day. Možná jen na ASOS jsem udělala o něco málo víc objednávek.. :D Na jejich newslettery se dokonce těším, protože vždycky objevím něco, co mě dostane. Tentokrát to byly všechny svíčky od značky Skandinavisk. (Určitě koukněte na jejich web.. pak prostě pochopíte…)

5 svíček pro dlouhé podzimní večery

Od skvělého konceptu, přes design, skvělou využitelnost po vypálení (třeba jako koflíčky na kaktusy!) až po vůně, které tedy až do rozbalení balíčku byly tajemstvím, ale krásným! :) Strategicky jsem si objednala 2 sety po 3 svíčkách s tím, že vyzkouším menší varianty svíček a později se rozhodnu, která velká bude nejlepší volbou. V setu HOME najdete svíčky HYGGE, KOTO a RO, což v překladu znamená útulnost, domov a klid. Moje srdce to zatím nejvíce táhne k vůni KOTO.

5 svíček pro dlouhé podzimní večery

2. Yankee Candle

Ačkoliv nejsem až tak velká fanynka jejich typického staroanglického designu skleněných kalíšků (Classic) v interiéru, musím uznat, že vůně mají Yankee Candle bezkonkurenční! A naštěstí mají v nabídce i minimalističtější dózy v podobě modelu Décor a Tumbler, které u větších svíček preferuji. Na mé poličce v obývacím pokoji se vyhřívá například No. 6 z řady Coconut Numeric. Nakonec jsem si ale oblíbila i jejich klasický design, který prostě k některým vůním sedí lépe.

5 svíček pro dlouhé podzimní večery

Příkladem je moje podzimní stálice Wild Fig, kterou naprosto zbožňuji a pálím ji už od loňska! Letos jsem vyzkoušela nově i Silver Birch, což je typická vůně podzimního lesa – moc příjemná! Na podzim si ráda dopřávám i hodně kořeněné a sladké vůně, kterou skvěle zastupuje Home Sweet Home. Ta je mimo jiné i jedna z nejprodávanějších Yankee Candle svíček vůbec. No není divu, Marietka ji má doma taky! :)

3. Primark HOME

Budete se divit, ale podobně jako v IKEA, která byla dlouho naším zdrojem pro skvělé vůně svíček, i Primark může ve své povětšinou malé sekci pro domov, nabídnout skvělé vůně svíček v příjemném designu a za super cenu. Překvapením pro mě byla svíčka Blackcurrant And Forest Plum, která voní po hodně sladké švestce a je lehce říznutá kyselým rybízem. A za £2.00 je prostě bezkonkurenční!

5 svíček pro dlouhé podzimní večery

4. L:A BRUKET

Opravdovou designovou lahůdkou jsou svíčky (a vlastně i kosmestika) L:A BRUKET. Nejen, že se pyšní jednoduchým designem ve stylu, jak já říkám, staré lékárny a její dóza je vyrobena z ručně foukaného skla, ale samotná svíčka je zhotovena z organického sojového oleje. Vůně lze popsat jednoduše: severský studený les plný listnatých dubů!

5 svíček pro dlouhé podzimní večery

5. Tine K Home

Moroccan Rose, malá svíčka od značky Tine K Home, je jediná, kterou jsem zatím nezapálila. Mám ji na poličce pod poklopem na mini cupcake a vždy, když se mi zasteskne po pěkném počasí a sluníčku, odklopím poklop a užívám si opravdu hodně koncentrovanou vůni čerstvě natrhaných marockých růží!

5 svíček pro dlouhé podzimní večery

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow