CHECK CZECH FASHION  |

Kdyby mohla pleť mluvit

30. 11. 2015 |

Kdyby mohla pleť mluvit

Vyzkoušela jsem už desítky kosmetických produktů a našla mezi nimi několik favoritů, na které nedám dopustit. Vždy jsem ale celý proces výběru, aplikace i dlouhodobého používání přípravků brala spíš intuitivně. Koncem října jsme s holkami absolvovaly odbornou přednášku značky LUSH, kde jsme se dozvěděly o své pleti víc. Chcete vědět, co by vám vaše pleť řekla, kdyby mohla mluvit? Tak čtěte!

Odličujte se. Každý den. Nekompromisně. 

Moje pleť je suchá, kolem očí se mi objevují první vrásky, a tak mi bylo doporučeno vyzkoušet hutný odličovací krém Ultrabland. Je pravda, že málokterý přípravek odlíčí kouřové stíny a výrazné oční linky tak snadno.

Používejte micerální vodu nebo tonikum na dočištění.

A dávejte si pozor na tea tree olej a tonikum, které vysušuje.

Hydratační krémy aplikujte nejen na obličej, ale i na krk a dekolt.

Já momentálně testují krém Gorgeous, který má stejnou recepturu jako oblíbený přípravek Lady Diany. Značka LUSH tuto recepturu odkoupila a variantu bez ropných olejů zařadila mezi své top produkty.

Dopřejte pleti zhruba jednou za deset dní peeling. 

Při častějším obrušování hrozí pokožce ztráta přirozené struktury a pH, takže to úplně nepřehánějte. Já jsem si oblíbila voňavý peeling Ocean Salt.

Nerýpejte pupínky a raději to nechte na odborníkovi.

V opačném případě totiž dojde k zanesení pórů a zanícení kůže.

Nepoužívejte kosmetiku testovanou na zvířatech.

Je to neetické a lze to udělat jinak, lepší cestou.

Pokud se rozhodnete pro organickou kosmetiku, musíte mít trpělivost.

V prvních měsících používání si na ni bude kůže zvykat a očisťovat se od všech chemických látek a dost možná se navenek zhorší. Jde ale pouze o krátkodobou záležitost, která je přechodnou fází ke zdravé a krásné pleti.

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow