CHECK CZECH FASHION  |

Putovní kancelář

17. 11. 2015 |

Putovni kancelar 1

Vítejte v mé putovní kanceláři. V systému bez stěn, bez nutnosti vázat se na konkrétní lokalitu. Ve světě, kde musíte být vždy o krok napřed. Jaké jsou výhody a nevýhody digitálního nomádství?

Být pánem svého času by chtěl téměř každý. I tento sladce vypadající status je však svobodný jen z části. Proto, aby se člověk dlouhodobě uživil jako freelancer, totiž potřebuje pořádnou dávku sebekontroly, kázně a vytrvalosti. Pokud se vám totiž jednou podaří nadchnout klienta, vždy budete mít co dělat, abyste si udrželi jeho důvěru. Prakticky denně ho budete přesvědčovat o tom, že svou značku svěřil do správných leč mírně rozlítaných a k místu nevázaných rukou.

Kdybych měla sepsat seznam výhod, které se s mou putovní kanceláří pojí, byl by obrovsky dlouhý. Miluji pocit, že si mohu každé ráno dobrovolně přivstat, uvařit si kafe a zahrabaná do voňavé deky sestavit denní program jen podle sebe. Cvičení, škola, práce, Check Czech Fashion, rodina i přátelé – to vše mohu stihnout, když vše dobře naplánuji. Protože nejsem vázaná na konkrétní místo a k práci mi povětšinou stačí můj lehoučký Zenbook, telefon a PEN, svou kancelář mohu rozbalit téměř všude.

Pokud se stejně jako já rozhodnete vzdát teplého místa v kanceláři, měli byste se připravit na to, že vám čas od času práce ukradne víkend a státní svátky pro vás budou mít zcela jiný význam. Právě proto je na místě nastavit své putovní kanceláři vlastní pravidla a předejít tak tomu, že budete pracovat non stop. I freelancer si totiž zaslouží chvíli volna – a to bez ohledu na to, že i tento čas musí být povětšinou usilovně naplánován a intenzivně chráněn před všemi vnějšími vlivy. Já jsem se kupříkladu rozhodla, že si každý týden ubráním alespoň jeden den volna. Upřímně, celý víkend si vzhledem k blížícímu se zkouškovému dovolit nemůžu. Jsem ale ráda za jakoukoliv chvíli, kdy mohu vyrazit do přírody, válet se, číst si nebo jen tak posedávat u krbu a nechat volně plynout své myšlenky. Jsem přesvědčená o tom, že vyvážený poměr všech lidských činností vede k dlouhodobé spokojenosti – proto se nebojím svou putovní kancelář čas od času zavřít, abych ji pak mohla opět rozbalit s nadšením a s odhodláním pokračovat v tom, co mě baví. Kdekoliv a kdykoliv.

Starring: Starbucks / ASUS Zenbook / Olympus PEN Generation / iPhone / trenchcoat by ZARA / dress by New Yorker / bag by Orsay / wallet by Burberry / sunglasses by Carerra via Optique Palladium

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow