CHECK CZECH FASHION  |

SOPHISTICované šaty na míru

15. 11. 2015 |

SOPHISTICované šaty na míru

Absence bodycon koktejlek v mém šatníku je zapříčiněna tím, že dokonale padnoucí šaty sháním v běžných obchodech velmi špatně. Rozhodla jsem se tedy, že nejlepší bude poohlídnout se po těch pravých mezi českými módními návrháři. V podzimním lookbooku značky Sophistic by Veronika jsem se zamilovala do smaragdově zelených koktejlek s malým kanýrkem. Rozhodla jsem se tedy vydat se za Veronikou do jejího showroomu Jana Masaryka 52 osobně.

A teď pěkně popořádku: mám atypickou postavu, která se ani zdaleka nepodobá přesýpacím hodinám. Moje nohy (a ruce) jsou hubené, zadek zadeček není téměř vidět, záda i ramena mám široká a s tím je spojený i široký hrudník, ačkoliv má prsa zapadnou do košíčků s označením A až B. Také nemám žádný pas a boky. Respektive rozdíl mezi pasem a boky je všeho všudy 12 cm, což je k u zoufání málo… Moje profesorka textilního marketingu na TUL mi dokonce během jedné přednášky, kde jsme si na míru rýsovaly střih pouzdrové sukně, řekla, že v životě tak malý rozdíl neviděla :D A to učí již nějaký ten pátek. Moje postava je zkrátka hodně daleko od ideálu, ale naučila jsem ji mít ráda a také jsem se naučila pár triků, jak na ni vyzrát!

Jak na to?
1) nosit oversize kousky, které jsou krátké a ukážou moje dlouhé hubené nohy
2) nasimulovat pas pomocí dobře umístěného peplum kanýrku

Když jsem dorazila na místo, Veronika mě vítala s čerstvou kávou a několika střihy šatů, které by na mně ráda viděla. První byly pytlové oversize šaty, které bych si ve své skříni představit dovedla, ale jelikož mám oversize šatů ve svém šatníku až až, poprosila jsem ji, zda můžeme jít do pouzdrových šatů, které budou více obepínat mojí postavu, protože to je kámen úrazu, který v obchodech horko těžko seženu. Veronika nebyla proti a oblékla mě do modelu business. Na první pohled ale bylo jasné, že moje postava je prostě tricky a šaty bude nutné pro ni upravit. Ale jelikož nejsme v módním řetězci, ale u modní návrhářky, nic nebyl problém :) Jupí!

Jak to probíhá v ateliéru módní návrhářky?
1) návrhářka se zajímá o to, co ráda nosíte, jaké střihy preferujete a co vás v módě baví
2) návrhářka vás nechá vyzkoušet několik střihů, o kterých s vámi diskutuje a zjišťuje, co se vám líbí a je vám pohodlné
3) jakmile se domluvíte co a jak, vezme si vaše míry a domluvíte si schůzku na zkoušku šatů
4) zkouška šatů se zpravidla koná cca za 14 dní, návrhářka má připravený nastříhaný a našpendlený model, který přímo na vaši postavě upraví a domodeluje
5) za dalších 14 dní máte nové šaty hotové a můžete v nich vyrazit na večírek

Jaké změny tedy čekal můj model oproti tomu původnímu?

Veronika rukávy lehce zkrátila a upravila jejich střih, díky tomu mi opticky zúžila ramena. Následně zvětšila ozdobné peplum kanýrky a umístila je více do středu modelu tak, aby mi zdůraznila ne příliš výrazný pas a opticky zvětšila boky. To vše podpořila rozšířenou siluetou sukně lehce do áčka.

SOPHISTICované šaty na míru

Musím říct, že jsem z šatů maximálně nadšená! Nejen, že padnou naprosto skvěle a smaragdově zelená mi sluší, ale to zpracování je naprosto bezkonkurenční! Ostatně, šaty už jste na mě mohli vidět v tomto outfitu.

PS: Veru, velké díky za to, že jsi se mnou měla trpělivost! Od teď jsem už taky #sophisticwoman! ;)

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow