CHECK CZECH FASHION  |

Vlasy jako v bavlnce

16. 11. 2015 |

Vlasy jako v bavlnce

Ať už krátké nebo dlouhé, vlasy jsou chlouba každé ženy. V létě jsem se dotkla tématu objemu, tentokrát bych se ale ráda věnovala vlasové péči od základu a trochu podrobněji. A jelikož jsem si v poslední době dost oblíbila přírodní kosmetiku bez zbytečných chemických přísad, vydala jsem se pro rady do voňavého krámku LUSH.

Pro začátek bych ráda uvedla, že mé vlasy sice nejsou řídké, ale za to velmi jemné, a tak je třeba s nimi pracovat tak, aby nebyly zbytečně zatěžovány, ale dostaly lehkost a patřičný objem. Zároveň se (asi jako většině lidí s velmi jemnou hřívou) docela mastí, a tak je umývám většinou obden. Od zhruba svých patnácti let oživuji jejich ne příliš zajímavou barvu blond melírem. Melír obecně vlasy vysušuje, což je ale v mém případě minimálně u kořínků docela ku prospěchu, nicméně sušší konečky je pak třeba vyživovat a pravidelně zastřihovat.

Suma sumárum: potřebuji takovou vlasovou péči, které mým vlasům dodají objem, lesk, vyživí konečky, ale zároveň neuberou na pocitu svěžesti, abych je nemusela mýt častěji než jednou za dva až tři dny.

Krok 1: Šampony a šampuky

Šampony jsou kapitola sama o sobě. Proto jsem opravdu velmi ocenila radu Terezky, která mi nejdříve představila takzvané šampuky. Šampuky jsou tuhé šampony, které jsou zároveň velmi ekologické. Nejen, že se neprodávají díky své tuhé formě v žádném obalu, ale zároveň 1 šampuk vystačí zhruba na stejnou dobu jako tři lahve šamponu. Ale jak se používá? Stačí navlhčit, potřít jím mokré vlasy a smýt. Já jsem pro svůj typ vlasů vyzkoušela šampuky Montalbano a Seanik.

Montalbano tvoří sicilské citrony (silice, čerstvá citronová šťáva i kůra) a zelené olivy. Vlasy jsem po něm měla provoněné Středozemím a opravdu úžasně lesklé. Od té doby, co jej  používám, odpovídám pravidelně na dotazy ohledně lesku mých vlasů! :) Seanik, druhý šampuk, který jsem vyzkoušela, má za mě docela atypickou vůni, která mě ale naprosto dostala. Po umytí jsem si celý den musela ke svým vlasům neustále čichat. Seanik mi totiž evokuje koupání v moři doplněné o vůni jasmínu a mimózy. Díky řasám, které obsahuje (japonská řasa Nori a puchratka kadeřavá), jsou vlasy heboučké a svěží déle, než bych normálně očekávala.

Co se týče tekutých šamponů, jasnou volbou pro můj typ vlasů byl Big. Tento neobyčejný šampon v kelímku obsahuje zrníčka mořské soli, která je bohatá na minerály a vytváří objem vlasů. Vlasy jsou po něm parádně nadýchané, a co jsem nejvíce ocenila je fakt, že mi po něm vydržely vlasy svěží a bez pocitu umaštěnosti celé dva dny (můj rekord)! Big tedy určitě doporučuji vyzkoušet všemi deseti, je to doslova vlasový zázrak.

Neméně skvělým se ukázal také šampon I Love Juicy, který je opravdovou ovocnou bombou. Stejně jako když si dám po ránu smoothie, mám energie na rozdávání, takový efekt má na mé vlasy I Love Juicy. Ananas, papája, mango, kiwi a pomeranče, všechny tyhle přísady můžou za perfektní lesk a navíc ve srovnání třeba právě s Big výborně pění, což máme rádi všichni, že ano. :)

Krok 2: Kondicionéry

S kondicionéry už to bylo jednodušší. K šamponu Big se totiž vyrábí i tuhý kondicionér, který je neméně skvělý. Z nabídky na prodejně mě také zaujal Avocado Co-Wash, a to zejména svým tvarem připomínající nápadně kus sýra. :) Je určen pro balzámové mytí vlasů (tj. mytí bez šamponu), které není pro mě vhodné, nicméně pokud máte sušší vlasy, určitě jej vyzkoušejte. A kombinace avokáda a kakaového másla božsky voní!

Vlasy jako v bavlnce

Krok 3: Vlasové masky a kúry

S ohledem na to, abych své vlasy zbytečně nezatížila a nepůsobily tak zplihlým dojmem, nejsou pro mě klasické vyživující masky (i vzhledem k tomu, že vlasy tolik poškozené nemám, tudíž mi k vyživení bohatě postačí kondicionér) úplně vhodné. V Lushi ale mají jednu speciální, která jako by byla vyráběna mě přímo na míru. Její název je Roots. Asi si domyslíte, že s touto vlasovou péčí jde hlavně o vyživení kořínků. Zdravé vlasy začínají právě u nich, a zvlášť ty jemné si pak zaslouží pozornost v této oblasti. Roots tvoří máta, med a olivový olej, které vlasy zanechávají čisté, svěží a viditelně objemnější. A pozor, používá se tak trošku netypicky před umytím vlasů! ;)

Pokud máte vlasy zničené a potřebujete rychlou záchranu, která je viditelně oživí, zkuste rozpustnou olejovou masku Damaged. Kamarádky si ji nemůžou vynachválit!

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow