CHECK CZECH FASHION  |

3 knížky, které chceme přečíst během Vánoc

16. 12. 2015 |

3 knížky, které chceme přečíst během Vánoc

Vánoce jsou skvělou příležitostí najít si více času na čtení. I já jako vášnivá čtenářka mám často problém najít si chvilku pro sebe, nad ničím nepřemýšlet, vypnout a soustředit se jen na knihu. V dnešní době, kdy jsme díky smartphonům dostupní kdykoliv a kdekoliv, je to opravdu těžké.

Všechny tři z nás se navíc pohybují v prostředí online marketingu, což v klientech občas vzbuzuje dojem, že jsme jim k dispozici nonstop. Snažíme se být maximálně nápomocné a svoji práci bereme poctivě i v dost nestandardních časech, ale všeho moc škodí. Minimálně mně. A tak si od vánočních svátků (pozor, ne až od nového roku!) dávám předsevzetí, že si na knihy vyhradím více času. Před spaním, v tramvaji cestou do školy a práce, místo čtení emailů, které by těch 20 minut určitě počkaly.

3 knížky, které chceme přečíst během Vánoc

Pokud máte pocit, že je na tom někdo z vašich blízkých či kamarádů podobně, zkuste mu letos darovat k Vánocům společně s knihou i dárkový poukaz na #ViceCasuNaCteni. A co budeme číst o Vánocích my? :)

John Green, Maureen Johnson, Lauren Myracle: Sněží, sněží…

Bárb si pro Vánoční čtení vybrala knížku složenou ze tří svátečních kratších povídek autorů John Green, Maureen Johnson a Lauren Myracle s názvem Sněží, sněží… (v originálne Let it Snow). Protože jak jinak zintenzivnit sváteční náladu než našimi 5 tipy, jak přivolat vánoční atmosférutématickým filmem a nebo právě vánoční knížkou! Popis knížky slibuje, že: „Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány…“. Tak uvidíme, který z autorů se s tím vypořádá nejlépe a jak moc tyhle tři povídky budou zábavné! Bárb se totiž nechává překvapit a nic víc si o knížce nezjišťuje.. :)

Paulo Coelho: Nevěra

Anet je fanynkou Paula Coelha už od dob Alchymisty, a tak si letos o Vánocích chce konečně přečíst i jeho poslední počin, knihu Nevěra. Coelho slibuje tentokrát velmi reálný příběh o nebezpečnosti každodenní rutiny, která vede až k životní apatii a probouzí  touhu po něčem novém, nepoznaném… Jenže i to má své následky. Na Coelha oproti spíše filozofickým knihám ne úplně obvyklé téma, a o to více je Anet zvědavá. ;)

Haruki Murakami: Muži, kteří nemají ženy

A na závěr je tu kniha, kterou si během svátků chci přečíst já. Je to taková má tradice, že každé Vánoce dostanu knihu od oblíbeného spisovatele Haruki Murakamiho.  Letos vyšla v češtině jeho nová kniha Muži, kteří nemají ženy. Oproti trilogii 1Q84 s nádechem sci-fi se Murakami vrací opět k příběhům o mezilidských vztazích a životě obecně. Tato kniha obsahuje sedm povídek o mužích, kteří přišli nebo přicházejí o své osudové lásky.. Že by další kniha à la Na jih od hranic, na západ od slunce? Nechám se překvapit!

3 knížky, které chceme přečíst během Vánoc

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow