CHECK CZECH FASHION  |

4 tipy, jak uspořádat skvělou domácí vánoční party

6. 12. 2015 |

Tipy, jak uspořádat skvělou domácí předvánoční party

Vánoce jsou krásné období v roce, ale bohužel také hodně hektické. Všichni ke konci roku dohánějí resty, které nestihli, deadliny v práci se místo konce měsíce posouvají o týden dřív, a do toho ještě sháníme dárky a bojujeme s davy lidí, kteří jsou na tom podobně. STOP! Zapomeňte alespoň na chvíli na předvánoční shon, užijte si skvělou party s přáteli a připomeňte si, že Vánoce by měly být především svátky klidu.

Vánoční večírky jsou skvělé, ale rozhodně by neměly být dalším stresujícím černým puntíkem ve vašem diáři. Pokud chystáte vánoční domácí party pro své přátele jako my, zvolněte a potkejte se s těmi nejbližšími v poklidu. Vygruntovaný byt je zbytečnost (kamarádi stejně ví, že i během zbytku roku úklid většinou nestíháte), stejně jako 10 napečených druhů cukroví. Přečtěte si pár našich rychlých a jednoduchých tipů, jak uspořádat skvělou domácí vánoční party bez stresu.

1. Vyrobte si vlastní voňavý punč!

Tipy, jak uspořádat skvělou domácí předvánoční party

Vánoční punč podle Mari

Mari vyrábí před Vánoci punč, na který se každý rok těšíme! Recept je jednoduchý, rychlý, a vůně punče dodá domovu tu správnou vánoční atmosféru. A dobrou náladu! ;)

Co budete potřebovat na 1,5 litru punče?

1 lahev sladšího bílého vína
0,5 l brusinkového džusu
3 dcl tmavého rumu
6 květinek badyánu
6 tyček celé skořice
3-6 lžic třtinového cukru – množství možno upravit dle chuti

Jak na to?

1. Přichystejte si větší hrnec, do kterého vlijete celou lahev bílého vína.
2. Začněte zahřívat, přidejte tři lžičky cukru, skořici, badyán, a přiveďte k varu.
3. Přilijte brusinkový džus společně s rumem a opět zahřívejte, dokud směs nedosáhne bodu varu.
4. Pokud bude na vás punč příliš kyselý, přidejte třtinový cukr dle chuti. Podávejte ozdobený skořicí a badyánem jako na obrázku.

2. Pohoštění jako úkol pro všechny

Tipy, jak uspořádat skvělou domácí předvánoční party

Nepečte deset druhů cukroví, nechystejte kilo chlebíčků a nekrájejte rohlíky na jednohubky. Vyhlaste výrobu pohoštění jako „bojový úkol“ pro všechny účastníky. A pokud chcete antistresový večírek dovést k dokonalosti, pohoštění si můžete dát vzájemně jako dárek místo zbytečností a lapačů prachu. Láska (i ta kamarádská) přece prochází žaludkem! Co účastník, to jeden druh pochutiny. Vy můžete zkusit vyrobit tyhle výborné nepečené kuličky podle Bárb.

A že nestíháte ani suroviny na punč a kuličky nakoupit? Nechte si nákup jednoduše a bez výčitek dovézt domů. My s holkama to už nějakou dobu praktikujeme a díky Kolonialu už nemusíme tahat těžké tašky a trávit čas v nekonečných frontách u pokladen. Pokud byste to chtěli vyzkoušet také, není lepší doba – v Kolonialu teď mají 20% slevu na celý nákup a dopravu zdarma. A to ani nemluvíme o skvělé kvalitě ovoce a zeleniny a milých příručích, kteří vám i sebetěžší nákup vynesou i do šestého patra bez výtahu. ;)

Nepečené kokosovo-kakaové kuličky podle Bárb

Nepečené kuličky jsou vánoční stálicí naší rodiny. Většinou se jejich přípravy ujal vždy na poslední chvíli taťka, protože mamka raději peče sofistikovanější cukroví. Recept byl pokaždé jiný – jak já bych řekla – co dům dal. Rozinky, rum, kakao, kokos.. Já se letos rozhodla pro zdravější nepečené kuličky téměř bez cukru a myslím, že je od teď budu dělat každý rok!

Co budete potřebovat na cca 35 kuliček?

1 hrnek oloupaných mletých mandlí
1 hrnek strouhaného kokosu + kokos na obalování
1/2 citrónu – kůra a šťáva
4-6 lžic kakaa (podle toho, jak moc kakaové máte rádi)
4 lžíce kokosového oleje
3 lžíce medu nebo 3 lžíce sirupu z květů kokosu pro zdravější variantu
1 lžička vanilkového extraktu
špetka soli

Jak na ně?

1. V míse promíchejte všechny tuhé ingredience: oloupané jemně mleté mandle, kokos, kakao, citrónovou kůru a špetku soli.
2. Přidejte všechny tekuté ingredience: citrónovou šťávu, rozehřáté kokosové máslo, med/sirup z kokosových květů a vanilkový extrakt.
3. Zpracujte v lehce poddajné těsto. Pokud je moc tekuté, přidejte kokos nebo mandle, pokud je moc tuhé a drolí se, přidejte kokosový olej, med nebo sirup z kokosových květů.
4. Tvarujte středně velké kuličky, které následně obalte v kokosu.

3. Kdo si hraje, nezlobí

Tipy, jak uspořádat skvělou domácí předvánoční party

Až proberete všechny novinky a drby a zafilozofujete nad tím, jak ten rok letí a jsou tu zase Vánoce, vraťte se do dětských let a zahrajte si stolní hry. Uvidíte, že i v dospělosti mají své kouzlo! My si vždycky spoustu zábavy užijeme u Osadníků z Katanu, klasické Canasty nebo u Černých historek. To byste nevěřili, kolik detektivních případů už jsme překroutili a dovedli k naprosté absurditě tak, že jsme se váleli smíchy po podlaze! :D

4. Správný vánoční playlist

Co by byly Vánoce bez oblíbených „odrhovaček“ typu All I Want for Christmas nebo Jingle Bells! Pusťte si náš vánoční playlist na Spotify a nalaďte se na tu pravou vlnu Vánoc, i když náhodou venku nesněží. :)

Tipy, jak uspořádat skvělou domácí předvánoční party

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow