CHECK CZECH FASHION  |

5 tipů, jak přivolat Vánoční atmosféru

2. 12. 2015 |

Miluju Vánoce. A všechny ty maličkosti kolem nich, které dotváří tu pravou sváteční atmosféru. Ne vždy ale můžeme být před svátky nablízku své rodině a takové té pravé domácí vánoční atmosféře (ahoj bydlení na intru nebo koleji). Proto jsem připravila seznam 5 tipů, jak vánoční atmosféru přivolat téměř kdekoliv! Třeba i v kanceláři! :)

1. Dekorace

Ne každý má na Vánoce stromeček a pokud ano, obvykle jej strojí den před Štědrým dnem nebo dopoledne na Štědrý den. Není to ale škoda? Stromeček je právě to, co pro mě symbolizuje atmosféru Vánoc a Advent a vlastně závidím všem obchodním centům a náměstím, že se jím pyšní už od začátku prosince. Lobuji za to, aby v domácnostech byly stromečky alespoň od poloviny prosince! A pokud to přece jen nejde, vyrobte si alespoň center piece na konferenční stolek třeba na jednom z workshopů, které pořádá Mat-Flowers design, nebo si utrhněte čerstvé smrkové větvičky a dejte je ozdobené světýlkami do vázi na jídelní stůl! Fantazii se meze nekladou! :)

5 tipů, jak přivolat Vánoční atmosféru

2. Voňavé vánoční mýdlo

Poprvé, co jsem domů donesla a v koupelně zaktivovala super voňavé mýdlo LUSH (byl to Rock Star, tuším), které opravdu provoní celou koupelnu a chodbu, bylo u nás doma jasno, že jiná mýdla si u nás neškrtnou :D Rozhodnutí bylo jednomyslné. Letos na Vánoce jsem pořídila jejich vánoční limitku Yog Nog, které voní naprosto báječně vánočně. Navíc je 100% bez palmového oleje. (Jupí!) 

5 tipů, jak přivolat Vánoční atmosféru

3. Horká čokoláda, čaj nebo svařák a k tomu skořicový šnek

Všechny ty výborné horké nápoje, které vás zahřejí na těle i na duši! Stačí si vybrat jen ten, který máte nejraději: horká čokoláda, vánoční aromatický čaj, svařák, nebo oblíbené Chai Latte? Nezapomeňte si k tomu nandat talířek domácího cukroví (co třeba zkusit zdravé nepečené datlové kuličky podle holek z A Cup Of Style nebo teplého domácího skořicového šneka přelitého sirupem z kokosových květů?) a pustit oblíbený vánoční film! ;)

Tip: nechce se vám vylézt z postele a máte chuť na nějaký delikátní čaj třeba od mamacoffee? Není nic jednoduššího, než udělat online objednávku na Koloniálu a druhý den jej máte doma! <3

5 tipů, jak přivolat Vánoční atmosféru

4. Svíčky

Už jsem o nich básnila nedávno, ale jelikož opakování je matka moudrosti, svíčky opravdu dokážou vytvořit skvělou atmosféru. Ať už si pořídíte nějakou Od Yankee Candles, Skandinavisk, z H&M home nebo třeba z IKEA, určitě nebudete litovat :)

5 tipů, jak přivolat Vánoční atmosféru

5. Vánoční playlist

Nejsem velkým fanouškem českých vánočních koled, přece jen jsem generace, která vyrostla na filmu Sám doma! Takže během čekání na Štědrý večer ráda poslouchám zahraniční vánoční songy. Ty tradiční české si pak schovávám ke štědrovečerní večeři.

5 tipů, jak přivolat Vánoční atmosféru

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow