CHECK CZECH FASHION  |

5 věcí, které nesmí chybět ve výbavě workoholičky

1. 12. 2015 |

5 věcí, které nesmí chybět ve výbavě workoholičky

Patříte mezi ty, kteří se zkrátka během dne nezastaví a využívají 24 hodin opravdu na maximum? Já, Bárb i Anet jsme workoholičky asi všechny. Každá máme spoustu aktivit mimo Check Czech Fashion a některé dny sedíme nad počítači do noci a stále se to zdá málo. U mě se zdá skloubit práci, studium a Check Czech Fashion v náročnějších obdobích roku až nemožné. Ale naštěstí mám v takových chvílích skvělé pomocníky! Bez čeho bych se během hektických dnů neobešla?

5 věcí, které nesmí chybět ve výbavě workoholičky

1. Tablet

Dlouho jsem trendu tabletů odolávala a vystačila si jen s notebookem a chytrým telefonem. Když ale počítač často taháte s sebou celý den, na svých zádech brzy ucítíte i jinak velmi lehký notebook, který vlastním já. Musím tedy uznat, že tablet je dost praktická věc.  Kromě práce a vyřizování emailů jej používám i jako čtečku. A jelikož dostudovávám poslední rok magisterského studia, ocením i to, že nemusím tisknout stovky stránek skript do školy a navíc je převážet v kabelce, které se pomalu, ale jistě, z náporu všech věciček vevnitř začínají trhat uši, chudince. Je to zkrátka malý, ale šikovný pomocník.

Mně skvěle slouží můj malý kámoš ASUS ZenPad, který je lehký (váží jen necelých 300 gramů!), tenký, ale zároveň výkonný! Pro každou workoholičku je důležitým parametrem i výdrž baterie – u ZenPadu je to okolo sedmi až osmi hodin, takže vydrží během školních povinností i práce. Díky vyměnitelným zadním krytům se jedná zároveň o vyloženě designovou záležitost – no nevypadá tento oranžový skvěle? ;)

2. Diář, bločky a zvýrazňovače

Denně musím zpracovat tolik informací, že to prostě moje hlava nepobere. Občas se zapomínám objednat k lékaři, vyndat prádlo z pračky, zajít si na poštu pro balíček nebo třeba koupit snídani.. a takhle bych mohla pokračovat do nekonečna. Abych se z toho nezbláznila, většinou si každý den večer sepisuju a barevně odlišuju, co je nutné zařídit den následující. A to opravdu od banalit až po náročnější úkoly. A když mám v polovině dne odškrtnutou větší polovinu seznamu, nabíjí mě to energií dokončit i ten zbytek! :) Když nemám u sebe svůj diář a zápisníky, jsem prostě nesvá. Ne nadarmo moje babička říká: holka, ty jednou zapomeneš i tu hlavu! Často používám i aplikaci (pro smartphone i desktop) Wunderlist, ale znáte to, občas jsou papír a tužka prostě nejjednodušší varianta.

3. Kiehls Line Reducing & Eye Brightening Concentrate

Spánek je základ a bohužel jej nic plnohodnotně nenahradí. Jsou však dny, kdy spát 8 hodin denně je luxus, který si nemůžu dovolit, ale pak se to alespoň svému tělu snažím vykompenzovat delším spánkem o víkendu (pokud zrovna nefotíme editorial, haha). Tmavým kruhům a očím unaveným z civění do počítače pomůže speciální koncentrát od Kiehls s 10,5 % podílem Vitaminu C a obsahem Haloxylu. Koncentrát se nanáší na noc, oční okolí je pak vyživené, napnuté a hezky rozjasněné.

4. Benetint

O mém objevu Benetintu jsem už vás jednou informovala. Nedá mi to však, a musím jej zařadit i na tento seznam, protože si zde své místo rozhodně zaslouží. Benetint vám dodá barvu a zamaskuje tak unavený výraz ve vašem obličeji. Kapičku na rty, dvě kapky na tváře a lícní kosti, a hned to vypadá, že jste se vyspali do růžova! :)

5. Energy Boostery

Asi víte, jak to dopadlo, když jsem absolvovala 7 dní bez kávy. Kávu mám ráda nejen kvůli jejím účinkům, ale zejména chuti. Poslední dobou se snažím ji pít bez mléka (a když s mlékem, tak spíše rostlinného původu), a tak jsem si oblíbila její přípravu pomocí french pressu. Káva dokáže skvěle povzbudit a nakopnout, ale občas po ní mívám i určitý „kofeinový dojezd“. Když jsem opravdu unavená, káva sice krátkodobě pomůže, ale jakmile účinky kofeinu vyprchají, cítím se kolikrát ještě hůř. V těchto případech se mi skvěle osvědčila guaranová limonáda, kterou si připravuji jednoduše zředěním guaranového sirupu s vodou a přidáním pár kostek ledu. Guarana podporuje koncentraci a soustředění, a její účinky jsem objevila už v době svého prvního zkouškového. Když jsem ale na mém oblíbeném Good Food Store zjistila, že se prodává i v  účinnější (a hlavně pro konzumaci příjemnější!) variantě sirupu, zajásala jsem.

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow