CHECK CZECH FASHION  |

7 dní dobrých skutků

14. 12. 2015 |

7 dní dobrých skutků

Jak jsem se dozvěděla při jedné z návštěv dětského domova, kam několikrát do roka jezdím, lidé si na pomoc potřebným vzpomenou nejčastěji v období Vánoc a Velikonoc. Přesto, že bychom měli dělat dobré skutky po celý rok, moje sedmidenní challenge přišla právě v předvánočním čase.

Osobně si myslím, že ať už se člověk rozhodne pomáhat dětem, seniorům nebo třeba zvířatům, je to v každém případě dobře. Dokonce přijímám i skutečnost, že lidé mají k podpoře druhých rozdílné motivy. Je mi jedno, pokud celebrita podporuje charitativních projekt za účelem zviditelnění. Vede to k reálnému zlepšení situace těch, kteří to opravdu potřebují? Výborně! Vyhladovělý pes se vás nebude ptát, proč a jak se k němu dostalo krmení. Prostě mu bude lépe. A to je důležité.

Neděle

Po pěti hodinách spánku vstáváme a míříme ke svému stánku na akci Vánoce patří dětem. Do Olomouce jsme přivezly několik tašek oblečení s cílem co nejvíce prodat a veškerý výtěžek věnovat místnímu Dětskému oddělení hemato-onkologie. Kromě finančního obnosu, který se nám podařilo pro oddělení získat, nám udělalo radost i to, kolik lidí se akce účastnilo. Tleskáme organizátorům i všem, kteří tuto dobrou věc podpořili s námi!

Pondělí

Pondělí jsem věnovala péči o svou mladší sestru. Sabka přijela, zaujala místo na mém gauči a svou mimořádně milou leč dočasně nemocnou existencí mě těšila až do druhého dne.

Úterý

Abych se přiznala, moc nestíhám. Vytřídila jsem tedy alespoň podruhé skříň a vybrala několik kusů teplého oblečení a bot, které se v přicházející zimě budou zcela jistě někomu hodit. Příští zastávka: Armáda spásy.

Středa

Značka Trollbeads spustila tento týden prodej náramků With Love a jeden přistál i v mé schránce. Celý výtěžek z prodeje těchto šperků bude věnován organizaci Červený Kříž, která pomáhá po světe v místech postižených přírodními katastrofami nebo válkou.

7 dní dobrých skutků

Čtvrtek

Ve čtvrtek večer jsem padla vyčerpáním do postele a na dobrý skutek jsem si vzpomněla do slova a do písmene za pět minut dvanáct. S hlavou zabořenou v polštáři jsem scrollovala Facebookem, až jsem narazila na čerstvou událost Třpytivá radost pro holčičky z dětských domovů. Překonala jsem únavu, vyhrabala se z postele a vytřídila jsem tašku plnou řetízků, náušnic, náhrdelníků a náramků. Velký dík patří Marietce, která balík cestou na přednášku odevzdala!

Pátek

V našem sesterském chatu na Facebooku přistál odkaz na akci podporující dobrmana Kevina, který pobývá v útulku v Libni. Protože máme libeňský útulek vyzkoušený, rozhodly jsme se Kevinovi pod stromeček nadělit velký pytel granulí!

Sobota

V sobotu jsem se k žádnému dobrému skutku nedostala. Odpočívala jsem hluboko v horách a snažila se načerpat trochu sil do dalších pracovních dní. Mrzí mě to. Stydím se.

Neděle

Uznávám, že ani v neděli jsem nebyla příliš aktivní. Narazila jsem ale na projekt MilýJežíšku.eu a prolistovala seznam dětských přání. Tentýž den jsem nic poslat nestihla, ale s největší pravděpodobností tak učiním v následujících dnech.

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow