CHECK CZECH FASHION  |

Tipy, jak uspořádat silvestrovský večírek na poslední chvíli!

30. 12. 2015 |

Tipy, jak uspořádat silvestrovský večírek na poslední chvíli!

Nepatřím mezi jedince, kteří se celý rok těší na bujaré silvestrovské oslavy. Bez výčitek si s kamarádkou pustíme film nebo si jen tak povídáme u vína. Když ale na poslední chvíli přijde možnost domácího večírku s větším množstvím přátel, rozhodně se tomu nebráním. Na takové chvíle musí být člověk připraven!

1. Rychlé a zdravé silvestrovské pohoštění!

S prázdným žaludkem by se slavit nemělo, to ví bez pochyb každý. A protože chci svým hostům nabídnout víc než jen rohlík s vlašákem, snažím se být kreativní i při přípravě pohoštění. Na mém stole nikdy nechybí zelenina. Jsem závislá na řapíkatém celeru a věřím, že veškeré hipsterstvo světa ocení i avokádo s bylinkovou solí či rajčátka s mozzarellou. Je ovšem dobré mít v zásobě i něco pro masožravce. S holkami jsme na Koloniálu narazily na skvělé celozrnné chlebíčky, které v kombinaci s paštikou rozinkami, fíky nebo marmeládou potěší i náročného gurmána. Prostě skvělé jednohubky trošku jinak! Chybět nesmí ani oříšky, chipsy nebo oblíbené nachos. Přidejte misku se salsou, misku se smetanou a máte vymalováno!

Tipy, jak uspořádat silvestrovský večírek na poslední chvíli!

2. Čím zahnat na Silvestra žízeň?

Nemá cenu si nic nalhávat, bez alkoholu to na Silvestra mnoho lidí nevydrží. První místo v oblíbenosti drží každoročně 31. prosince šampaňské nebo sekt. Ten se u mě spolu s bílým vínem najde téměř vždy! Pokud chcete být v tomto směru kreativnější, připravte ovocnou bouli nebo namíchejte drinky na míru svým hostům! Bude pěkně veselo ;)

Tipy, jak uspořádat silvestrovský večírek na poslední chvíli!

3. Jak se na Silvestra zabavit a pobavit?

Stolní hry nejsou nic pro mě. Osobně je považuji za umělé zaplnění propasti v konverzaci, a tak mnohem radši s hosty klábosím o všem možném i nemožném. Tanec, smích nebo třeba noční sáňkování jsou pro mě daleko zábavnější. Pokud ale patříte do skupiny lidí, kterou společenské hry baví, můžete se inspirovat Bárb oblíbenou. Spočívá v tom, že lidé sepíšou na post-it papírky jména osobností, názvy profesí nebo třeba zvířat a nalepí si je navzájem na čela. Každý člověk má na čele lísteček, který před tím neviděl, a hádá, co je na něm napsáno. Odměny a tresty za správné či špatné odpovědi jsou jen ve vaší režii!

ccf-tips-for-newyear-party-09

4. Jaký zvolit na Silvestra Dress Code?

Domácí oslavy mají jednu velkou výhodu, můžete se jít kdykoliv převléct. Pokud tedy hned na úvod obléknete šaty a lodičky, učešete úhledný drdol a na nehty nanesete metalický lak, během několika minut na sobě můžete mít pohodlné džíny, top a tenisky. Chcete-li zabránit zbytečným rozpakům, dopředu návštěvníky informujte o tom, jak moc vážně to s oblékáním myslíte. Přeci jen, domácí party by měla být hlavně o pohodlí, ne? ;)

Tipy, jak uspořádat silvestrovský večírek na poslední chvíli!

starring: decorations by Tiger and IKEA / OPI nail polish / pink heels by Aldo via Bibloo.cz

5. Silvestr bez hudby by nebyl Silvestr!

Aby smích a cinkání sklenic mělo ještě větší šmrnc, nezapomeňte na hudbu. Pokud ve výběru tápete nebo prostě a jednoduše nestíháte, pusťte si Silvestrovský playlist podle Check Czech Fashion!

6. Jak bojovat (nejen) se silvestrovskou kocovinou?

Pokud se vám po silvestrovských oslavách přihodí něco jako kocovina, vraťte se k tomuto článku a spolu s námi si zopakujte, že bychom měli:

– dobře se prospat
– pít dostatek vody
– dát si následující den silný vývar (a vůbec nejlepší lék na kocovinu není český vývar, ale vietnamské pho!)
– nebát se pozřít před večírkem nebo během nějaké tučnější jídlo, protože tuk údajně alkohol neutralizuje
– před spaním rozpustit lžíci medu ve vlažné vodě, tento jednoduchý trik vám zajistí o trochu míň kruté ráno ;)

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow