CHECK CZECH FASHION  |

Závislost jménem balzám!

10. 12. 2015 |

Závislost jménem balzám!

Mám závislost. Naštěstí se nejedná o žádný životu nebezpečný návyk, ale i tak dokáže pěkně otrávit život. S čím se tedy potýkám? 24/7 u sebe musím nosit balzám na rty. Bezpodmínečně. Jinak jsem nesvá a rty se mi jak naschvál začínají svrašťovat třikrát tak rychleji… Mám to jen v hlavě nebo se to pravdu děje?

Se zimním obdobím se balzámy začínají skloňovat snad ve všech možných časopisech, online magazínech i v lékárnách. Chraňte své rty. Dopřejte jim ochranu a hydrataci. Používejte balzám. I já jsem začala, ani nevím kdy. Tři nebo čtyři roky zpátky? Dříve to bylo jen sporadicky, ale od jisté doby jsem bez balzámu nedala ani ránu. Myslím, že to začalo na VŠ. Zvykla jsem si natolik, že jej mívám v kapse u bundy, v kabelce, v kosmetické taštičce a večer na nočním stolku nebo pod polštářem. Vždycky. Se skleničkou vody.

Věděli jste, že podle deníku The Guardian se jedná o podobnou závislost jako je OCD?

Nikdy mě ale nenapadlo, že bych na něm mohla být závislá. I když mi Pól párkrát s podivem předhodil, když jsem vyváděla, kam mi zapadl/kde mi vypadl/kam mi ho kdo dal, že jsem asi blázen. Došlo mi to v polovině října, kdy jsme spolu vyrazili do Vídně na koncert Stereophonics. Ubytovali jsme se, refreshli jsme se a s minimem věcí (tzn. ať toho netaháme na koncert tolik nejnutnější schováme do kapes a zbytek – spolu kabelkou s kosmetickou taštičkou – zůstane na hotelu) vyrazili na místo konání. Dali jsme si buffer cca tři hodiny, abychom se stihli najíst a měli super místa. V restauraci mi to došlo. Po polívce jsem chtěla použít balzám, který nebyl v žádné kapse.

Věděli jste, že některé ingredience přidávané do balzámů na rty mohou ve skutečnosti vést k daleko vyššímu vysušení i v případě, že balzám aplikujete opakovaně? „Ingredience, jako je kyselina salicylová, pomáhá odlupovat odumřelé buňky z povrchu rtů, ale může také způsobit podráždění pokožky, což vede k zánětu a vysušení,“ říká Dr. Joshua Zeichner dermatolog z New Yorku. Mezi další ingredience, které mohou dlouhodobě vysušovat rty, patří kafr, fenol, a mentol – jejich zklidňující účinek je v konečném důsledku dobrý pouze při občasném použití.

Závislost jménem balzám!

Co teď? Jak vydržím další čtyři hodiny i s cestou zpět na hotel BEZ??? Rty jsou najednou sušší a sušší a já cítím ten nepříjemný popraskaný pocit. Ačkoliv není možné, aby se tak rychle dostavil. Jsem na něm závislá. Hledáme večerku. Po 20 minutách mě zachraňuje obchůdek v metru, kde rychle jeden kupujeme. Oddychnu si. Achjo…

Věděli jste, že na internetu existuje podpůrná skupina pro závislé na balzámu na rty s názvem Lip Balm Anonymous, která se postiženým dívkám pomáhá zbavit tohoto návyku? Patříte mezi #lipbalmaddict a hledáte pomoc? Zkuste 12 krokový plán na zotavení!

V Praze vyprávím celý příběh holkám. A jelikož má Anet skvělou možnost konzultovat spoustu věcí s lékárnicí díky projektu Beauty Buzz, dozvídám se, že když si člověk začne velice často a kolikrát i zbytečně mazat rty něčím extra, vlastní buňky přestanou postupně vytvářet maz – prostě si odvyknou! A pak už vám nezbude nic jiného, než jej doplňovat externě. Balzámem na rty.

Jak z toho ven?
Poznáváte se?
Že v tom nejsem sama?

Závislost jménem balzám!

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow