CHECK CZECH FASHION  |

Generace ICQ!

7. 2. 2016 |

Generace ICQ!

FBI. CIA. ICQ? (not sure) Ne nebojte, nejedná se o další zkratku tajné vyšetřovací organizace, ale o něco mnohem jednoduššího. Messenger roku 2000. Celým názvem I Seek You [áj sík jú]. Messenger, který používala tehdejší generace teenagerů a vůbec prvních bloggerů v ČR.

Pamatuji si to jako by to bylo včera. Přijdu domů ze základky, zkouknu odpolední seriály telenovely (Divoký Anděl!) a šup na počítač. Měly jsme jeden dohromady. Já i ségra. A jelikož jsem byla ta starší, trávila jsem na něm víc času. Mohlo mi být 13? 14? Díky Bohu za Wayback Machine, pomocí které mohu nakouknout na všechny svoje webové stránky, které už nejsou aktivní a jejich záloha je zahrabaná někde v sutinách externího disku. Snad.

Jak to ale všechno začalo? Vlastně ani nevím. Byli jsme teenageři. Zajímala nás nová média, nové technologie. Naučili jsme se základy programování. Sami. Tenkrát ještě v HTML editoru. Vše jsem si psala sama. Žádný Blogger, žádný WordPress. Kniha návštěv od Blueboard.cz, později CuteNews. Okoukávání kódů zahraničních stránek. Učení se metodou pokus-omyl. Postupně jsem přešla za pomoci Póla (ano, toho mého!) na redakční systém od JuneauRuku nahoru, kdo ho měl taky! :) A objevila jsem první přátele. Ať to byla Simbli, Šumík, Ashka*, Shoki nebo Monejska u The Sims. Meg a Ash.Net u webové stránky o Mary-Kate a Ashley Olsen (kterou jsem založila 31. října 2004 a svého času byla největší v ČR! <3). Nebo Marietka (ano, naše Marietka!), Natálie (bývalá Sabinne a pak Chestra!) a Cassidy (ano, z Číča v Kleci), Lou (ano, Lou z Get The Louk), Lucka a Nicol (z A Cup of Style – kdysi silné blend challenge duo!), Katie (známá jako Katchenka!) a další u osobních blogů a blend challenge.

Měli jsme lifestyle blog, fashion blog, food blog i YouTube channel v jednom. Tenkrát to totiž byl jen BLOG. Místo, kde jsme sdíleli naše radosti, starosti, nákupy, novinky. Místo, kde jsme živě komentovali, odkazovali na naše přátele a občas natočili nějaký ten videoblog. 

Byli jsme parta. Pomáhali jsme si. Radili si. Chodili na Xchat. Jezdili se navštěvovat. Založili jsme si účty na Plurk.com jen chvilku po tom, co byla tahle taiwanská sociální sít spuštěna. A Plurkovali jsme. Vytvářeli jsme něco, co nás naplňovalo a posouvalo dál. A ano, byli jsme teenageři a psali jsme si na ICQ.

A co vy? ;)

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow