CHECK CZECH FASHION  |

I vlasy si zaslouží DETOX!

21. 2. 2016 |

I vlasy si zaslouží DETOX!

Něco málo před rokem jsem měla poprvé možnost vyzkoušet čerstvou ručně vyráběnou kosmetiku netestovanou na zvířatech, která je 100% vegetariánská, 82% veganská, 68% bez konzervantů a 37% bez obalů. A její péče o vlasy mi doslova změnila život! Jak? Čtěte!

V rámci jedné z mých prvních #ultimatechallenge – tedy 7 dní hydratace – jsem se věnovala i vlasové kosmetice a jako ta nejlepší, která hydratuje a nezatěžuje, mi byla doporučena medová řada od značky LUSH. Má očekávání byla nulová, ale do výzvy jsem se pustila do hlavě.

Málá 100 ml lahvička šampónu Fair Trade Honey a kondicionéru American Cream mi vydržela skoro 3 (!!!) měsíce a mé vlasy byly prostě báječné. Najednou jich bylo o poznání víc, nebyly zplihlé a působily zdravějším dojmem. A pak jsem oba přípravky vypotřebovala. OH NO!!! Bylo něco málo před osmou večer a já neměla jinou možnost, než sáhnout po Pólově šampónu (což byl v té době Head & Shoulders proti lupům). A tak jsem se dala do mytí – šampón pořádně pěnil a já si připadala jako v sedmém nebi. Klasicky jsem si nechala vlasy chvilku v ručníku a pak je nechala volně usnout při sledování mého oblíbeného seriálu v posteli.

To ráno byste nechtěly být moje vlasy!
Říkala jsem si, že jsem snad musela špatně spláchnout šampón, protože jinak to není možné.

Ale to ráno. TO RÁNO BYSTE NECHTĚLY BÝT MOJE VLASY. Odporné, zplihlé, skoro až místy slepené a na omak strašně nepříjemné. Prostě fujky. Říkala jsem si, že jsem snad musela špatně spláchnout šampón, protože jinak to není možné. Vrhla jsem se tedy ještě jednou do mytí – úplně stejně jako včera s tím rozdílem, že tentokrát jsem vlasy vyfénovala. COŽE??? Zase ten a samý výsledek? No to snad NE! Nasadila jsem kapuci a pádila pro šampón do LUSH. Rychle umýt a… OMG! Mám zase zpátky svoje vlasy!

Jak vidíte, tak nějak šťastnou i nešťastnou náhodou jsem sama na sobě zjistila, že všechny ty revolučně se tvářící reklamy a super hi-tech produkty, které na nás od dětství sypou v televizích, v časopisech a na internetech, úplně tak boží nebudou. Vlastně budou tak nějak naprd. To by možná i obyčejný březový nebo kopřivový šampón dopadl líp.

Všechny ty božsky a revolučně se tvářící reklamy a v nich super hi-tech produkty, které na nás od dětství sypou v televizích, v časopisech a na internetech, doopravdy tak boží nebudou.

Rozhodla jsem se tedy, že se pokusím vysvobodit svoje vlasy ze začarovaného kruhu různých chemických patlátek – od šampónů, kondicionérů a masek všech obřích koncernů po zbytečné barvení a melírování. Budu to zase jenom já a moje vlasy. Zůstávám šťastně věrná všem LUSH krémíkům (ahoj Roots a ahoj Superbalm, pokud máte lupy – já naštěstí ne – ťuk ťuk), mastičkám a šampónům, březové a kopřivové vodě od ALPA a mojí vlastní barvě a struktuře vlasům, protože odrůstám! (Moje světlá studená hnědá je totiž vlastně to, čeho jsem se za poslední léta snažila dosáhnout v kadeřnických salónech.. Že mě to nenapadlo dřív? :D)

Odrůstání zbytků chemické barvy a návrat k barvě přírodní není žádná sranda, docela to trvá a (buď upřímná Bárb) na některých fotkách, zejména v #OOTD (ahoj tady a tady), to díky většímu kontrastu fotek nevypadá moc dobře. Ale moje vlasy mi poděkují! Tím si jsem 100% jistá!

TIP: Hledáte něco, čím začít DETOX vlasů? Zkuste šampón I Love Juicy, který je plný čistících enzymů, které zbaví vlasy opravdu všech nečistot. Je tedy vhodný jako první krok při očistě vlasů.

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow