CHECK CZECH FASHION  |

Střípky z Hong Kongu

10. 2. 2016 |

Střípky z Hong Kongu

Už je to měsíc, co jsem tady. V kolotoči všeho nového, povinností, nové kultury vše uběhlo rychle, že jsem se ani nestačila podělit o první dojmy a fotky z dobrodružství, které tu budu až do května prožívat. Zato jsem ale měla dostatek času, abych si vše v hlavě pečlivě utřídila. Jaké to tedy je už měsíc žít v Hong Kongu?

Zelené.

Hong Kong jsem si vybrala jako moje dočasné útočiště na poslední semestr magisterského studia také z toho důvodu, že ač je metropolí, tak neuvěřitelně zelenou. Připadáte si tu doslova jako v městské džungli! A co víc, stačí pár minut jízdy metrem a můžete obdivovat nádherné pláže a turistické stezky, které vám nabídnou neuvěřitelné výhledy na město či moře. Posuďte sami! :)

Nepředvídatelné.

Když jsem na začátku ledna odlétala, bylo v Hong Kongu právě 22 stupňů. Tohle počasí však vydrželo jen zhruba tři dny po mém příjezdu, a pak začala údajně největší zima za posledních šedesát let. Do toho minimálně půlku měsíce pršelo, ač leden má být tím nejsušším. Zkrátka na počasí jsem první měsíc moc štěstí neměla a zcela nepřipravená (zásobená žabkami, šatičkami a pouze jedním svetrem) jsem si tu musela kupovat zimní bundu, boty a ohřívač do pokoje, protože topení v Hong Kongu zkrátka neexistuje – a kdo by chtěl pracovat a psát seminárky, když je v pokoji 15 stupňů, že? :)

Někdy dost „těsné“.

Hong Kong je jedno z nejhustěji osídlených měst na téhle planetě a je to dost znát. Hlavně o víkendu v centru, kdy se všichni vydají za zábavou a nákupy. Na metro v tomhle případě čekáte déle, protože se do něj zkrátka nevlezete (což se u nás stává možná po koncertech v O2 areně). Jednou jsem dokonce čekala asi 15 minut na to, abych mohla vůbec vylézt z metra!

Fascinující.

Hong Kong patřil pěknou řádku let Britům a spojení jejich kultury s tou asijskou má rozhodně něco do sebe. Promítá se to v mnoha ohledech – oblíbený černý čaj s mlékem, koňské dostihy, alespoň elementární znalost angličtiny, architektura, řízení auta vlevo – to je jen pár věcí, které Britové Hong Kongu předali. Musím říct, že Hong Kong je skvělým „odrazovým můstkem“ pro ty, kteří jako já v Asii nikdy předtím nebyli. Takže když se po nějaké době přejíte asijského jídla, vždy tady najdete něco z Evropy. :)

Zachyceno Olympus OM-D E-M10 MARK II

Sledujte mé dobrodružství (nejen) v Hong Kongu na Instagramu pod hashtagem #CCFinChina nebo na mém osobním účtu @marietakajabova!

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow