CHECK CZECH FASHION  |

Vyšperkujte si svůj Olympus! / #fridaytip

5. 2. 2016 |

Vyšperkujte si svůj Olympus! / #fridaytip

O tom, jak to zvládneme bez zrcadla, jste si už u nás přečíst mohli. Teď se společně mrkneme na to, jak tuhle „nezrcadlovku“, která ale dělá naprosto dokonalé fotky, vyšperkovat doplňky podobně jako váš outfit!

#wereables @ Olympus Fashion Accessories

V minulém článku jsem hovořila o mojí lásce k Olympus OMD E-M10 (nebo E-M10 Mark II – já a Mari jsme testovaly oba modely a oba jsou boží – zejména v kombinaci s portrétním objektivem!). Tentokrát bych se ráda věnovala Olympus PEN (konkrétně modelu E-PL7 – který je nejnovějším modelem mezi řadou PEN a miluje ho naše Anet – hlavně proto, že je opravdu malý, skladný a vejde se jí do sebemenší (skoro) kabelky).

Ptáte se na rozdíly mezi modely OM-D a PEN? Pojďme se na ně mrknout!

O modelech PEN (tady) můžeme říci, že to jsou fotoaparáty pro běžné uživatele – nejsou tak technicky složité a ovládání je velmi intuitivní. Jejich velkou výhodou je design, několik barevných provedení a řada doplňků, která k nim můžete dokoupit. Ideální funkční wereables pro ženy – vypadají skvěle, jsou funkční a sami je považujeme za plnohodnotný doplněk k outfitu.

Modely OM-D (tady) jsou designově stejně krásné jako jejich sestřičky PEN, ale do oka možná víc padnou vašim drsnějším polovičkám – zejména díky většímu tělu a kombinaci černé kůže a stříbrného kovu. Jsou spíše pro pokročilejší uživatele (mezi které se řadím třeba já) až po profesionály. S tím jde ruku v ruce fakt, že jsou technicky náročnější a ovládání už vyžaduje pokročilé fotografické schopnosti. Navíc mají i hledáček.

Ať tak či tak, s modelem OM-D nebo PEN neuděláte chybu! Na obě těla pasuje většina objektivů a u obou modelů můžete díky WiFi přehrát fotografie rovnou do mobilu a hodit na Instagram :) Jinak jsou mezi nimi jen menší rozdíly. Například úhel vyklopení displaye, zda má aparát hledáček či ne a kolik funkčních tlačítek naleznete přímo na těle aparátu- zbytek pak musíte hledat přímo v menu a nastavení. K OM-D není k dispozici tolik módních vychytávek a je o něco větší a těžší. PEN můžete naopak vyšperkovat krásnými koženými kabátky, řemínky nebo super krytkami. Základní řada obsahuje i dvě praktické a designově krásné tašky – tady a tady.

Kromě základní řady designových doplňků představil před nedávnem Olympus novou řadu módních doplňků pro fotoaparáty PEN ve spolupráci s komunitou bloggerek Olympus PEN Generation, která je naprosto dokonalá! Dívejte! Kolekce je rozdělena do tří mini kolekcí: kožená, stylová a designová.

Kožená kolekce

Charakterizují ji tři slova: ženské, elegantní a minimalistické a najdete s ní dvě nádherné kabelky v černé a nude barvě, tři ramenní popruhy, kde jsou odstíny černé a nude doplněné o bílou, a řemínky na ruku v sedmi módních odstínech. Kousky z kožené kolekce byly navrženy módní bloggerkou Anne-Kathrin Strauß.

Vyšperkujte si svůj Olympus! / #fridaytip

Stylová kolekce

Je určena pro „material girls“ a je tak trochu říznuta flitry a punkem! Najdete v ní psaníčka ve stříbrné, zlaté a černé barvě, tři ramenní popruhy s cvočky ve stejných odstínech a řetízkové černé popruhy se stříbrným či zlatým kováním.

Vyšperkujte si svůj Olympus! / #fridaytip

Designová kolekce

„Je móda umění? Rozhodně!“, zní motto kolekce, kterou pro Olympus navrhla módní bloggerka Sarah Mikael za použití kaligrafického inkoustu v odstínu královské modři, na kterém jsou postaveni hero produkty z této kolekce – váček na fotoaparát, váček na objektiv a ramenní popruh. Látkové popruhy pak najdete ještě v 8 dalších designech, váčky pak ve dvou dalších.

Vyšperkujte si svůj Olympus! / #fridaytip

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow