CHECK CZECH FASHION  |

Čas na naše RITUÁLY!

13. 3. 2016 |

Čas na naše RITUÁLY!

Věříme tomu, že každý z nás má své rituály. Mohou se odehrávat ráno či večer, jednou za týden nebo jednou za měsíc. Nezáleží na tom, jak často rituál opakujete, ale na skutečnosti, že si jej s větší či menší pravidelností umíte vychutnat. Podívejte se, jaké rituály si užíváme u nás v Check Czech Fashion!

Rituály nemusí být jen ty relaxační nebo kosmetické, jak se na první pohled může zdát, ale právě takové nás napadnou jako první, a tak jimi i začneme!

Čas na naše RITUÁLY!

Pro Bárb je každodenním rituálem péče o pokožku obličeje a rukou. Na svém nočním stolku má nespočet krémů (oční, pleťový, na ruce) a balzámy na rty – většinou alespoň dva. A vy víte, proč! ;) Navíc si nedávno oblíbila novinku od Lush s názvem Salted Coconut Hand Scrub, který odstraní z rukou odumřelou kůži a zároveň zanechá po opláchnutí ruce jemné a hydratované. Není nic hezčího než vypnout a navzájem si s partnerem peelingovat ruce! :) Mari si zase pravidelně týden co týden najde čas na důkladný peeling celého těla a masku na obličej. Oblíbila si zejména oranžovou od Kiehl’s (Turmeric & Cranberry Seed Energizing Radience Masque -uff!), nebo Cup O‘ Coffee čerstvou masku od Lush! Zatím co maska pracuje, Mari ráda relaxuje u projíždění Instagramu, na kterém jsme všechny tři tak trošku závislé.. Ehm.

Čas na naše RITUÁLY!

Určitě je skvělé hýčkat i vlasy, a proto si Bárb čas od času užívá jeden celý den zalezlá doma s maskou na hlavě – Roots ke kořínkům, R&B do délek! Jedinou nevýhodou je, že je opravdu lepší celý den nevycházet! :D Anet naopak moc ráda každých šest týdnů relaxuje v křesle kadeřnického salonu Oskar! I když má sebou neustále svoji putovní kancelář, alespoň při mytí vlasů dokáže vypnout a užít si masáž pokožky hlavy od kadeřníka Charleyho.

Pro Anet je každodenním rituálem brzké vstávání – ideálně už v šest hodin. A to i přesto, že tak brzy vstávat nemusí. Nachystá snídani, vleze na sedačku a vrhne se na práci. Ve chvíli, kdy ostatní teprve vstávají, má už spoustu věcí vyřízených a získává tak trochu náskok a možnost prožít zbytek dne v mnohem větším klidu a téměř kdekoliv. Prostě miluje rána! S tím jde ruku v ruce její pravidelné ranní cvičení, které se snaží dodržovat alespoň 3x do týdne s trenérkou Karol Chupíkovou ve FactoryPRO.

Čas na naše RITUÁLY!

Jídlo je další perfektní činnost, při které si můžete najít nebo vypěstovat své rituály! Nejpečlivější je z naší trojky Mari, která jednou do měsíce (ať se děje, co se děje) vyráží s přítelem na pravý nezdravý a obří americký brunch! Tipuji, že u Anet to bude naopak něco zdravého, je to tak? ;) No jasně, že je! Protože hned po tom, co vstane, zatím co ostatní spí, vaří si kávu se sojovým mlékem! Bárb má z domova zafixováno, že jakmile odbije 15:00, je čas na odpolední kávu! Teď si ale bohužel ze zdravotních důvodů dává „challenge“ 6 měsíců bez kávy :( Namísto toho si ale alespoň jednou do týdne dopřeje nějaký zdravý pokrm z vietnamské kuchyně! Miluje třeba letní závitky nebo Bún bò Nam Bo!

Čas na naše RITUÁLY!

Jako správná workoholička má Mari své rituály i u činností a úkolů, které musí další den zvládnout. A tak si každý večer sepisuje na post-it lístečky to-do list na další den. (A v případě, že nestíhá, použije online aplikaci Wunderlist, kterou může aktualizovat téměř odkudkoliv!). S to-do listem to má podobně i Anet – každé ráno sepisuje seznam toho, co ten daný den musí udělat. Vždy od toho nejdůležitějšího.

A jaké jsou vaše rituály? ;)

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow