CHECK CZECH FASHION  |

Pipi-Koko velikonoční košíčky

26. 3. 2016 |

Pipi-Koko velikonoční košíčky

Co takhle na Velikonoce připravit trošku jinou sladkou koledu? Tyhle roztomilé sladké košíčky jsou hlavně o kokosu. A pak také o čokoládě, jak jinak. Pipi-Koko hnízda vypadají suprově, a přesto vám zaberou jen pár minut. Tak jdeme na to!

Ahoj já jsem Stáňa a možná mě budete znát jako PunkRockCakes! S holkama z Check Czech Fashion se známe už od křtu mé knížky Sladké bary, kterou si pořád můžete pořídit třeba tady :) Za ty necelé dva roky jsme se společně stihly potkat třeba u challenge 7 dní bez sladkého nebo na oslavě #5letCCF, kde jsem napekla celý sweet bar a obří 3 patrový fialový dort! A od teď se budeme čas od času potkávat i tady :) Těšte se, co mám pro vás do budoucna nachystaného – prozradím, že to bude občas sladké, občas zdravé, občas raw, ale vždycky to bude PunkRock cool! ;)

Co budete potřebovat na 8 hnízd?

Ingredience:

100g strouhaného kokosu (čím hrubší, tím lepší!)
30g cukru moučka
35 – 45g bílků (vychází to na 1-1,5 bílku)
50g mléčné čokolády
35g zakysané smetany

Na ozdobení:

trochu modelovacího marcipánu
kupovaná čokoládová vajíčka nebo vaše oblíbená příchuť Jelly Beans

Pipi-Koko velikonoční košíčky

Jak na to?

Připravíme si:

Předehřejte si troubu na 150 °C, horkovzdušnou na 130 °C.
Plech na mini muffiny vymažte řádně máslem, a na dno každého „košíčku“ vložte vystřižené kolečko z pečícího papíru. Máte-li silikonovou formu, tak máte kliku a na papír zapomeňte. Jojo, moderní technologie.. :D

Pouštíme se do pečení!

  1. V misce vidličkou promíchejte kokos s cukrem a přidejte 2/3 bílků. Míchejte tak dlouho, než kokos nasákne tekutinu a vznikne vám vláčná, lepivá směs. Pokud se vám zdá suchá, přidejte ještě trochu bílků. Tekutější směs zase spraví trochu suchého kokosu.
  2. Do každého „košíčku“ na plechu dejte 2-3 čajové lžičky hmoty a důkladně upěchujte vespod a lehce vytáhněte do stran. Košíčky jsem plnila cca 3 cm na výšku.
  3. V troubě pozvolna pečte cca 30minut. Od 20. minuty je lepší občas na ně mrknout, kokos se rád připaluje.
  4. Upečené košíčky z plechové formy opatrně vyklepněte ještě za tepla. Stačí otočit plech a jemně poklepat, pozor, mějte rukavice, ať se nepopálíte. Silikonové nechte zchladnout, a pak jemně vyjměte.

Pipi-Koko velikonoční košíčky

Hurá na zdobení!

Než košíčky vychladnou, připravte si krém. V malém rendlíku rozehřejte čokoládu a odstavte. Ihned do ní vmíchejte studenou zakysanou smetanu. Prošlehejte stěrkou nebo metličkou a nechte pár minut odležet na kuchyňské lince. Jakmile začne krém tuhnout, přendejte ho do cukrářského sáčku, odstřihněte nůžkami špičku a do každého košíčku nastříkejte malý kopeček. Ozdobte marcipánovými, čokoládovými vajíčky nebo Jelly Beans a máme hotovo! ;)

Někdo to rád hořké, Ganache je sexy!

Pro čokoholiky mám ještě jeden tip na Ganache krém. Přiveďte k varu 50g sladké smetany 33% a vsypte 50g kvalitní hořké čokolády s min. 60% kakaa. Promíchejte, až vám vznikne hladká lesklá hmota. Přikryjte potravinovou fólií tak, aby se dotýkala povrchu a dejte do lednice. Jakmile čokoládová hmota začne tuhnout, promíchejte a nastříkejte do košíčků. Jestli chcete ale fakt cool krém, nechte čokoládu odležet do druhého dne a pak ji jemně prošlehejte ručním mixérem a nastříkejte do košíčků. Klasická i šlehaná verze ganache jsou skvělé, tak vyzkoušejte, která vám bude víc chutnat.

Pipi-Koko velikonoční košíčky

květinová dekorace je od báječné Martiny z Mat Flowers

Pipi-Koko velikonoční košíčky

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow