CHECK CZECH FASHION  |

5 nejlepších investicí roku 2016

7. 4. 2016 |

5 nejlepších investicí roku 2016

Ne nadarmo se říká, že nejlépe můžete investovat do sebe. Pracovat na sobě, za úspěchy se občas odměnit – cesta ke spokojenému já má smysl, protože jedině pak budete plně schopni rozdávat radost kolem sebe a odměňovat i druhé svým časem a energií. Začněte u sebe malými i většími věcmi a investujte letos do..

Spotify

Hudba se nekrade, hudba se sdílí. Naštěstí trend ilegálního stahování mp3 už je dávno pryč a existují nejrůznější služby, které umožňují legální streaming hudby a váš počítač zároveň nezatíží přebytečnými megabajty. Já jsem si nejvíce oblíbila Spotify. Nemusíte se bát, že potřebujete neustále připojení k internetu. Můžete si ukládat do offline režimu jednotlivé písničky, alba, či celé playlisty. A funguje sychronizovaně na tabletu, počítači i mobilu. Já jsem investovala do premium verze bez reklam a nemůžu si to vynachválit – za necelých 200 korun měsíčně nepřeberné množství hudby a skvělé playlisty, které Spotify vytváří pro různé příležitosti – já jsem naprosto závislá na jejich playlistech k učení a práci, které mě přimějí se plně soustředit. PS: Tady všude jsme o Spotify a našich playlistech psali na CCF.

5 nejlepších investicí roku 2016

Kvalitní kabelka

V dnešní hektické době neustále něco přenášíme. Ať už to je notebook do práce nebo krabičky s jídlem. Já se řídím už nějakou dobu heslem „Nemůžu si dovolit kupovat levné věci“, protože ač to zní absurdně, je to pravda. Místo tří levných, ale nekvalitních kabelek (kdy se jedna rozpadne po měsíci plné zátěže, druhá vám leží v koutě, protože sice byla levná, ale vlastně se vám k ničemu moc nehodí, a třetí si berete jen na vzácné příležitosti, protože je moc extravagantní), raději investujte do jedné dražší, nadčasové a kvalitní. Uvidíte, že se vám investice vrátí. Moje FURLA už mi slouží třetím rokem – hodí se naprosto ke všemu a přežila i zátěž nejvyššího kalibru v podobě mého starého notebooku, který vážil asi pět kilo. Podívejte se sami, v kolika outfitech už se objevila. :)

5 nejlepších investicí roku 2016

Kurz čehokoli

Investice do vzdělání je kapitola sama o sobě. Nejen, že se naučíte novým věcem, které vám můžou otevřít brány k lecčemu novému a nepoznanému, ale zároveň potkáte spoustu nových lidí, kteří vám vženou energii do žil. Ať už je to kurz čínštiny, tvůrčího psaní, mexické kuchyně nebo astronomický kurz (doporučuju, je sice online, ale skvělý!). Pokud nemáte zrovna prostředky, dnešní doba už nabízí nespočet online kurzů (kde sice nepotkáte lidi, ale..) od pouhých nadšenců až po kurzy od nejlepších univerzit světa – zdarma! Mrkněte na kurzy z Harvardu či MIT třeba na mém oblíbeném portálu edX. Pokud chcete začít zlehka, můžete vyzkoušet i trošku kreativnější kurzy, jako holky vloni.

5 nejlepších investicí roku 2016

Čtečka knih

Knihy jsou má oblíbená investice. Ať už ve fyzické či elektronické podobě, sbírám obojí. Čtečka mi ale hodně zkvalitnila život, protože knihy jsou bohužel dost těžké a pokud zrovna nečtete sbírku fejetonů od Ani Geislerové, tak i nepraktické na přenášení. Zvlášť, když často cestujete jako já, oceníte úsporu pár kil, díky kterým přibalíte boty a šaty navíc. A 300 stran otázek ke státnicím už nemusíte tisknout a neumírají kvůli vám lesy! ;)

5 nejlepších investicí roku 2016

Cestování

Tenhle seznam by nebyl kompletní bez cestování. Staré známé moudro „Traveling is the only thing you buy that makes you richer.“ prostě platí. Já si bez cestování a rozšiřování obzorů nedokážu svůj život představit. A nemusíte zrovna cestovat do Afriky, ale třeba dohnat vaše resty, co se týče krásných míst v Česku! ;) Dejte si letos předsevzetí a zajeďte alespoň na 5 míst, kde jste ještě nebyli.

Vzhůru na letní dámskou jízdu!

Do čeho se vyplatilo investovat vám? ;)

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow