CHECK CZECH FASHION  |

Proč používám tuhé šampony a kondicionéry

21. 6. 2016 |

Proč používám tuhé šampony

Ve článku Vlasy jako v bavlnce jsem vám radila, jak na oslnivě krásnou hřívu obecně.  A jelikož se mě spousta lidí ptá obzvláště na to, jak fungují a jaké jsou mé zkušenosti s tuhými šampóny a kondicionéry, rozhodla jsem se tomuto tématu věnovat samostatný článek.

Tuhé šampony alias šampuky jsem objevila a hned si je oblíbila minulý rok na podzim. A to hned z několika důvodů.

  1. Jeden šampuk mi vydrží  3-4 měsíce (myju si vlasy každé dva dny) a vystačí tak zhruba na stejnou dobu jako tři lahve tekutého šamponu.. Při ceně 265 korun tedy zjistíte, že je i levnější než většina šamponů z drogerie.

  2. Je skvělý na cestování. Je totiž malý a není tekutý, nebudete mít tedy problémy vlézt se do limitu během cesty pouze s příručním zavazadlem. Žádné rozlité šampony v kufru. A šetří místo v kufru. :)

  3. Je ekologický. Žádné hromadění plastových lahviček. Skladovat je můžete jednoduše ve voskovaném papíře nebo malinké plechovce, kterou můžete používat na skladování šampuků či jakékoli jiné kosmetiky bez obalu celý život.

  4. Je šetrnější k vašim vlasům. Kromě přírodních surovin neobsahují parabeny, syntetické konzervační látky a i obsah sulfátů je mnohem nižší než u běžných šamponů (proto některé šampuky tolik nepění).

Vlasy jako v bavlnce

Tuhému kondicionéru jsem se však neúmyslně vyhýbala, možná proto, že jsem stále měla bohaté zásoby mého oblíbeného American Cream. Ten mi však po příjezdu z Hong Kongu došel, a tak jsem si po super zkušenostech s šampuky řekla, že je načase vyzkoušet i tuhý kondicionér. Opět platí to samé, co jsem psala výše – vydrží vám mnohem déle, než klasické vlasové přípravky z drogerie, jsou skladné, ekologické a šetrné.

Oproti klasickému tekutému kondicionéru vidím jednu velkou výhodu – přijde mi, že tolik nezatěžuje vlasy (možná úspornějším dávkováním, kdy „mýdlíčko“ jen otřete o vlhké vlasy a bohatě to stačí) a opravdu téměř neubývá! Za cenu 265 Kč opravdu skvělý poměr cena/výkon. Jelikož mám velmi jemné vlasy se sklonem k maštění a splihnutí, za sebe opravdu velmi doporučuji kondicionér The Plumps, který -jak už název napovídá – dodává vlasům neuvěřitelný objem. Měla jsem s kondicionéry spíše opačný problém, takže za mě je to takový malý zázrak.

Proč používám tuhé šampony

A co vy, jaké jsou vaše zkušenosti s tuhými šampony a kondicionéry?

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow