CHECK CZECH FASHION  |

Sea Hero Quest – hra, která pomáhá! #NebudDement

17. 6. 2016 |

Sea Hero Quest - hra, která pomáhá! #NebudDement

Čekáte před zkušební kabinkou na kamarádku než se oblékne a nudíte se? Je zase na dámských toaletách fronta? Fresh v Ugově Salaterii trvá zase strašně dlouho? Máte prostě 2 minuty času navíc? Co takhle je věnovat něčemu úžasnému?  

#NebudDement #hrajuapomaham @ Sea Hero Quest

Celkem 3 miliardy hodin týdně stráví lidé hraním her na svých chytrých zařízeních! Co takhle využít tenhle čas pro dobrou věc? ;) Sea Hero Quest je první mobilní hra, ve které může každý pomoci vědcům v boji proti demenci, která je jednou z nejrychleji se rozšiřujících onemocnění na světě, proti kterému neexistuje žádný lék. Hraním hry poskytnou uživatelé anonymní data vědcům, kteří se díky tomu dokážou ve výzkumu posunout až o desítky let.

Kdyby si Sea Hero Quest po stejnou dobu zahrálo 100 tisíc hráčů, vědci získají tolik dat jako za 57 let klasického výzkumu v laboratoři.

Hráč Sea Hero se stává mořeplavcem, který brázdí vody moří a oceánů a fotí jejich obyvatele. Při tom uplatní zejména svůj postřeh a smysl pro orientaci. Právě zhoršení schopnosti prostorové orientace je jedním z průvodních jevů Alzheimerovy choroby, která je nejčastější příčinou demence. Hraním hry lidé vědcům pomohou tomuto procesu lépe porozumět a rozlišit, kdy je zhoršení schopnosti orientace přirozeným důsledkem stárnutí a kdy už symptomem nemoci. Na základě toho pak bude možné vyvinout nové a mnohem přesnější diagnostické testy na demenci a pokročit v její léčbě. Podívejte se na dokument o tom, jak celý projekt vznikal.

Stahujte hru zdarma pro Android a iOS.
Vše o hře a výzkumu najdete na www.seahero.cz.

Podle vědců by do roku 2050 měla demence postihnout 135 milionů lidí… Fíha…
Jdete do toho s námi? Super! Tak #NebudDement a HRAJ!

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow