CHECK CZECH FASHION  |

Vidím špatně zn. potřebuju brýle!

13. 6. 2016 |

Vidím špatně zn. potřebuju brýle!

Ségra nosí brýle skoro od malička. A ačkoliv v nich vypadá sakra dobře, já se brýlí od začátku bála. Je to tak rok, co jsem začala lehce špatně vidět (třeba místo tramvaje 1 jsem viděla číslo 11) a návštěvu lékaře pořád oddalovala. Po pravidelné lékařské prohlídce jsem se letos v prosinci dozvěděla, že se jim asi opravdu nevyhnu a lekla jsem se.

Těsně před Vánoci jsem tedy kromě problému se žlučníkem řešila i první návštěvu očního lékaře. A bylo to opravdu divné, nic moc jsem se kromě toho, že trpím tzv. astigmatismem, nedozvěděla a po 10 minutách v ordinaci odcházela s receptem na brýle, který jsem doma založila hluboko do šuplíku. Ale i tak mě to celkem trápilo, protože většina věcí se mi rozmazávala do strany, takže když jsem sledovala seriál s titulkama, musela jsem hodně mouřit oči a zaostřovat a tím pádem i krčit čelo, což není úplně žádoucí. A tak jsem začala pátrat, do jaké optiky vyrazit a jaké obroučky zvolit.

Na doporučení jsem tedy vyrazila do S Optic na Andělu, což je menší optika, která nabízí skvělý individuální přístup a servis. Věděla jsem, že jsou známí i jejich opravdu důkladným vyšetřením zraku a potvrzením, zda recept od lékaře opravdu sedí s tím, co potřebujete. A to pro mě jako pro člověka, který má mít první brýle v životě bylo stěžejní. Objednala jsem se a do týdne už mě čekala schůzka s tzv. optometristou.

Optometrista má v optikách na starosti přeměření zraku a potvrzení, že recept od lékaře je či není vhodným řešením pro klienta a zda mu 100% sedí a vyhovuje. Pokud ne, navrhne vhodné upravení.

Moje schůzka tedy začala v místnosti s optometristkou, kterou zajímal důvod, proč jsem přišla a moje anamnéza. Následně jsme se pustili do samotného měření, které bylo opravdu důkladné. Trvalo snad 30 minut a slečna se mnou zkoušela řadu testů, variant a kombinací, až jsme našli takovou, se kterou jsem viděla naprosto báječně, ale zároveň mě nebolela hlava.

Vidím špatně zn. potřebuju brýle!

V naměřených dioptriích jsem se pak prošla a odsouhlasila, že je všechno v pořádku :) Ani mě nepřekvapilo, že optometristka naměřila oproti receptu od lékaře změnu, ostatně věnovala mě asi tak 4x víc času než lékařka, ukázala mi rozdíly a vysvětlila, proč je dobré udělat drobné změny. V mém případě přinesla změna dioptrie vyšší ostrost vidění levého oka, která je teď stejná, jako u pravého a tím pádem fungují obě oči se stejným úsilím, vyrovnaně, bez námahy. Vyšetření stojí v S Optik 850,- Kč, ale pokud si u nich pořídíte brýle nebo čočky, je pro zákazníky zcela zdarma.

Se slečnou jsem stihla probrat i veškeré mé předsudky a obavy. Například hodně známý fakt, že pokud začneme nosit brýle, naše oči zleniví, což je mýtus – naopak bez brýlí musíme oči daleko více namáhat a tím pádem se rychleji „opotřebovávají“.

Následoval výběr obrub. Měla jsem jasno, že prvně chci prozkoumat nabídku GANT, protože kdykoliv jsem komukoliv chválila dioptrické brýle (zdravím hlavně Ivanku!), byly to ty od značky GANT – nevšední, zajímavé, originální a velmi slušivé. V nabídce jsem našla dva favority mezi kterými jsem se rozhodovala a pomáhali jste mi i vy na našem Instagramu. Nakonec jsem se ale rozhodla počkat ještě na nové zboží a v optice se stavila ještě jednou. Ani ve snu by mě nenapadlo, že se mým favoritem nakonec stanou obruby MARCIANO by Guess, které mi „schválili“ úplně všichni. Včetně vás všech na mém Snapchatu. <3

Vidím špatně zn. potřebuju brýle!

Následoval poslední krok a to výběr povrchových úprav brýlových čoček – tedy laicky skel :) Jelikož trávím spoustu času za notebookem, telefonem nebo počítačem, vrstva zabraňující průchodu škodlivého modrofialového světla byla jasná volba. Stejně nebezpečné je i UV záření, takže UV filtr jsem zvolila taktéž :) Protože se hodně fotím, antireflexní úprava byla také samozřejmostí. Čočky jsem si kvůli ochraně proti poškrábání nechala i vytvrdit. Poslední vrstvou pak byla ta antistatická a hydrofobní, které odpuzují prach, nečistoty, mastnotu a vodu.

Vidím špatně zn. potřebuju brýle!

Svoje nové brýle jsem si vyzvedla před týdnem a pomalu se s nima začínám sžívat.. Vizuálně to jde pomalu – nemůžu si zatím na sebe v brýlích zvyknout (a co teprve  na selfíčka v nich :D) , ale co se týče kvality mého života, myslím, že budeme nejlepší kamarádi :) Vidím totiž opravdu báječně a svět je najednou TAK nečekaně ostrý! <3 Těšte se, až vám je ukážu v outfitech! :)

Mrkněte na historicky první outfit s mými dioptrickými kráskami!

PS: nějaké tipy, jak nejlépe brýle přenášet a skladovat v kabelce, jak je čistit a co třeba když jedete na dovču nebo jdete na výlet?

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow