CHECK CZECH FASHION  |

Tipy, co si sbalit na výlety po Česku!

10. 7. 2016 |

Tipy, co si sbalit na výlety po Česku!

Říká se: „Čechy krásné, Čechy mé!„. A čím jsem starší, tím víc si uvědomuji, jak je tohle zvolání pravdivé. Ačkoliv jsme poměrně malá země, co se výletů týče, máme rozhodně co nabídnout! Když jsem byla malá, rodiče s námi jezdili na výlety skoro každý víkend :) Letos jsme se tedy s Pólem rozhodli, že kromě zahraničních destinací chceme objevit i několik míst v ČR. Můžu vám slíbit, že se pak ozveme s tipy, kam v Česku vyrazit na výlet ;) Teď se ale pojďme podívat, čím je dobré se na takové výlety vybavit a co rozhodně nepodcenit!

Tipy, co si sbalit na výlety po Česku!

Voda

Pitný režim je základ! Není tedy divu, že voda se v naše seznamu objevuje hned jako první. Záměrně píšu voda a ne pití, protože se sladkou limonádou to na výletech moc nevyhrajete ;) Když jsme odlétali do New Yorku, psala jsem, že si sebou do města i do letadla beru plastovou eco filtrační lahev Bobble, která je sice skvělá, ale její tvar není tak praktický jako memobottle. Tu jsem před pár lety objevila na Pinterestu, nedávno si na ní vzpomněla a vygooglila, že se jedná o veleúspěšný projekt z crowdfundingové platformy Kickstarter. Kvádrová eco plastová lahev ve tvaru A4, A5 nebo A6 báječně padne do batohů a hlavně i do kabelek a je báječně skladná! A nedovedete si představit moji radost, když jsem je objevila i v jednom českém e-shopu – kdybyste hledali, tak tady! A5ku a i A6 už máme s Pólem doma a budeme je na 100% využívat nejen na výlety :)

Svačina

Bez svačiny na výlet nelez! Tohle je od teď moje pravidlo číslo jedna. Vlastně ho aplikuji i když jdu na procházku po Praze nebo na nákupy. Jestli mě moje poslední operace něco naučila, pak je to pravidelně jíst. Jako drobná svačinka kamkoliv se mi osvědčil banán, který sebou poslední dobou nosím téměř pořád a není třeba na něj pořizovat žádný zvláštní obal. Báječná je i nakrájená zelenina, která dokonale osvěží. Doporučuji okurku, rajčata, ředkvičky nebo třeba papriku. Určitě ale nevyrážejte ani bez pořádného sendviče – já mám ráda třeba s avokádem, rukolou a sezamem. Pryč jsou doby s papírovými ubrousky a alobaly! Rozhodně se vyplatí (a je i daleko víc ekologičtější) pořídit si obal na svačiny, který skvěle využijete i do práce. Když jsem je začátkem roku sháněla já, šla jsem do domácích potřebách v malém městě a pár jich koupila. Později jsem ale zjistila, že ne všechny dobře drží a navíc nejsou skladné. Když jsem tedy pátrala na internetu, zalíbily se mi tzv. Foodbags od Compleat, které po snědení jednoduše složíte! Ty jsem také objevila na Pinterestu a po googlení zjistila, že u nás je mají za super cenu v ZOOTu <3 Pořídila jsem nám domů levandulový a mentolový! Mrzí mě ale, že u nás nejsou dostupné další produkty od této značky, protože po „vodotěsné“ krabičce na obědy stále ještě pátrám..

Tip: přáli byste si pohodlný „fatboy“ na výlety, který by se dal sbalit do skladné tašky a tak  byste ho mohli mít pořád sebou? Zachillovat na plácku na vrcholku hory nebo se na něm položit na ladinu vody ve starém lomu? Na Rock for People jsme objevily Inflabag, který přesně tohle splňuje! A tak už ho máme každá doma <3

Bunda, kvalitní boty a sluneční brýle

Vedro nevedro, lehká větrovka, parka nebo mikina je nutnost! Bez pořádných bot na výlet rozhodně nemůžete. Já na tom nedávném poprvé otestovala okrové Nike a po cca 6 km nachozených ve skalách v Adršpachu jsem měla nožky pořád jako v bavlnce! Sluneční brýle byste měli sebou nosit pořád. My jsme teď nadšeni z pánských GANT se zlato-žlutými skly, které ale můžu nosit i já, protože jsou hodně univerzální. Kuk a kuk.

Tipy, co si sbalit na výlety po Česku!

Foťák a telefon

Protože v telefonu najdete jak mapy a GPSku, tak baterku :) Ale rozhodně je dobré sebou pro jistotu mít externí nabíječku – jen kdyby náhodou ;) Hodit se budou určitě i sluchátka. Já si teď pořídila nové s mramorovým potiskem a o den později jsem dostal od Stáni další – jednorožčí! My s Pólem sebou vozíme ještě rozdvojku na sluchátka, protože nás baví cestou poslouchat společně naše oblíbené písničky. Pokud máte, přibalte i klipy objektivy k vašemu mobilu. Foťák sebou vozíme jedině Olympus <3

KPZtka

Do které patří všechny ty náplasti, ibalginy, repelenty, zavírací špendlíky, papírové kapesníčky (alespoň 2x) a určitě i kapesní nožík.

Batoh

Všechno je třeba schovat do pořádného batohu! Poradíte nám, jaký si pořídit? Hledáme ještě jeden do dvojky k tomuhle bordovému a zatím pokukujeme po Herschel Little America – máte s ním zkušenosti?

PS: A nezapomeňte z výletu poslat pohled! ;)

Tipy, co si sbalit na výlety po Česku!

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow