CHECK CZECH FASHION  |

Zázrak jménem chlorofyl

13. 9. 2016 |

zazrak-jmenem-chlorofyl-uvod

Možná jste už četli o mé detox challenge, kterou jsem podstoupila na začátku roku.  Od té doby jsem si osvojila nové stravovací návyky – mnohem méně masa, mnohem více ovoce a zeleniny, vyřazení živočišného mléka a pravidelná konzumace „superfoods“. Právě jednomu z nich bych se chtěla věnovat, protože mi dost podstatně zlepšil mou narušenou imunitu – zázrak jménem chlorofyl.

Chlorofyl není na poli superfoods žádný nováčkem a učili jste se o něm v hodinách biologie. Je to zelené barvivo, které obsahují všechny rostliny, a právě chlorofyl umožňuje fotosyntézu tolik nezbytnou pro veškerý život. Kromě toho má ale blahodárné účinky pro lidský organismus –  dezinfekční, protizánětlivé a hojivé, pozitivně působí také na srdce a cévy a podporuje metabolismus. Může vám to znít trošku záhadně, takže trošku konkrétněji o tom, v čem nám může chlorofyl pomoct.

Dnes se již téměř nevyhneme potravinám, které by na náš organismus nepůsobily kyselinotvorně. Jedná se hlavně o maso, cukry a mouku. Jejich konzumací se náš organismus překyseluje a tělo, které proti překyselení bojuje a vyrovnává své přirozené pH je tak oslabováno a zatěžováno. Samo o sobě to ještě nemusí nic znamenat, ale vaše imunita se snižuje a lehce pak chytíte kdejaký sezonní bacil (v tom lepším případě). S tímto jsem přesně bojovala já, neustále nachlazená a s angínou minimálně třikrát ročně.

Výživový poradce mi kdysi doporučil konzumovat známou chlorellu, která mi také hodně pomohla, ale přiznám se, že tekutý chlorofyl mi přijde minimálně stejně účinný, ale ještě mnohem příjemnější ke konzumaci, má totiž nasládlou mátovou chuť a stačí jej nakapat do skleničky vody, žádné polykání tabletek.

V detox challenge jsem zkoušela chlorofyl od Nature’s Sunshine, který se mi moc osvědčil, protože ale Good Food Store nedávno představil novinku – Chlorofyl Phytolife, který se dá pořídit také v setu s antioxidantem Mystify. Mistify je výborná směs exotických šťáv bohatých na antioxidanty, obsahuje třeba výtažek z Açai Berry, kustovnice čínské a vinných hroznů. Musím říct, že v kombinaci s chlorofylem je to opravdu „mocné“ kombo a já věřím, že díky nim mě žádná podzimní chřipka nebo angína jen tak neskolí. Aby ne, když dvě lžičky tekutého chlorofylu působí na tělo jako 1 kg zeleniny! :)

zazrak-jmenem-chlorofyl-02

Kdybych měla oba tekuté chlorofyly porovnat, bude to těžké – oba mi totiž přijdou skvělé. Phytolife má možná oproti chlorofylu od Nature’s Sunshine ještě více svěží chuť, a vzhledem k většímu objemu ubývá mnohem pomaleji. Navíc (a to nevím, jestli je zásluha opravdu Phytolife, nebo si to jen namlouvám) mám pocit, že mi dodává energii – dávám si skleničku s chlorofylem často večer místo čaje/kávy a pozoruji podobné účinky. Tak či tak, rozdíl v tom, jak se během konzumace tekutého chorofylu budete cítit, opravdu poznáte po relativně krátké době. :)

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow